Tag aquaholder

Paprikové priesady treba rozsadiť

Keď chcete mať zdravú a chutnú zeleninu, musíte mať silné priesady. Také musíte kúpiť alebo si ich sami dopestovať. Kto začal koncom januára alebo v polovičke februára pestovať papriky z vlastného výsevu, musí ešte skoro na jar mladé sadeničky presadiť, aby mali priestor na rast a zosilnenie. Ideálny čas je asi v druhej polovičke marca. Presádzanie paprík môžete spojiť s výsevom paradajok.



Bohatá úroda aj na balkóne

Balkon Pre úspešné pestovanie drobného ovocia alebo zeleniny nemusíte byť vlastníkom ani rozsiahlej plantáže, ani veľkej záhrady. Pri troche snahy a pravidelnej starostlivosti môžete dopestovať svoju vlastnú úrodu aj na balkóne obyčajného paneláka. A že sa nejedná len o experiment alebo stopové množstvo zeleniny, o tom hovorí aj tento článok a fotografie z nášho balóna. Aj popri zamestnaní na balkóne dopestujete dostatok jahôd alebo paprík či paradajok a každé ráno si odtrhnete čerstvé k raňajkám. Popri kvetoch tak z okrasného balkóna urobíte jednoducho balón jedlý a zdravý. Nie je to nič, čo by ste nezvládli aj vy.
 

Hydrogél zachráni rastliny

Posledné horúce dni dôkladne preverili životaschopnosť rastlín a dostupnosť vlahy v pôde. Pravidelná zálievka je nevyhnutná ako v záhrade, tak na balkóne. Výhodou sú samozavlažovacie truhlíky alebo použite hydrogélu, látky, ktorá pri daždi alebo zálievke zachytí vodu a uvoľňuje ju postupne, čím zavlažuje rastliny po celý deň. Niekoľko dní. Kde ho kúpiť?

Leto praje viac záhradkárom, ako dovolenkárom

02 septembra 2014,, napísal admin Tagy: , , , , ,

kvapka Každý záhradkár alebo chovateľ, alebo gazda na dedine, sa obáva odcestovať na dovolenku na týždeň či dva. Hlavne preto, že kto sa bude pravidelne starať o zvieratá a ak ste len záhradkár, kto vám bude polievať kvety, zeleninu a vo veľkých horúčavách aj ovocné stromky? A nechať to všetko vyschnúť, to nie je túžba nikoho z nás.

Dážď doplnil zásoby vody na záhrade

15 mája 2014,, napísal admin Tagy: , ,

Studený máj – v stodole raj. Starý rodičia by mali radosť. Tento máj nie je príliš horúci a posledné dni viac prší, ako slnko svieti. Čo je na jednej strane dobre, lebo nemusím byť celé dni vonku a môžem sedieť pri počítači a pozerať si internetové stránky. A tiež všetko, čo sme na záhradke zasadili, pravidelne a intenzívne zavlažované priamo z neba. A nie len to.

Konečne dážď

dážď Občas mám pocit, že žijem v najsuchšej časti Slovenska. Hoci televízne rosničky aj webové služby hlásia dážď, u nás nič. Keď hlásia občasný dážď, zrejme občas inde, len nie tu. Keď miestami prehánky, tak na iných miestach, len nie u nás. Čo môže vyhovovať dôchodcom na prechádzkach a cykloturistom na výletoch, ale nie pestovateľom a záhradkárom.

Dokonca ani ľuďom v bytovkách to nemôže byť dobre, keď pred oknami majú trávu žltú ako slama, spálenú slnkom. Ako keby obrázky zo savany a nie zo stredu Európy.

Superabsorbér

zalievanie kvetov Poznáte to. Na pár dní v lete opustíte svoj byt a po návrate ratujete kvety na balkóne, ktoré tú horúčavu ledva prežili. Toľko ste sa s nimi natrápili, kým ste ich vypiplali a teraz sa bojíte ísť na dovolenku alebo na pár dní na návštevu, aby ste i tú krásu šmahom ruky neprišli.

Našťastie tu je riešenie a nemusí ním byť len presadenie všetkých kvetov do samozavlažovacích kvetináčov, ktorých hromadný nákup by sa celkom predražil. Navyše tieto mokré črepníky by vám aj tak nepomohli v prípade kvetov v záhrade alebo stromkov.

1