Kvitne baza, striekali ste jablone?

Aj jablone sú často napádané škodcami. Ak chceme mať pekné a zdravé jablká a veľkú úrodu, musíme proti škodcom včas zasiahnuť. Niekto dáva prednosť chemickým postrekom, niekto zas tým prírodným. Dajú sa kúpiť alebo si ich môžeme aj sami doma pripraviť. Výber nechám na vás. Kedy je ale ten najvhodnejší čas?
Rozhodovať sa podľa kalendára nie je ten najlepší spôsob. Dôležité vždy je, aké je počasie, aké je prostredie a v akom štádiu sa ovocné stromy nachádzajú. Inokedy bude vhodný čas na postrek v roku, kedy bude tuhá a dlhá zima, úplne inokedy to bude v rokoch, kedy budú zimy krátke a príde skorá jar.

Našťastie príroda vplýva nie len na naše jablone, ale aj na ostatné rastliny v okolí. A preto využijem ako indikátor inú drevinu. Konkrétne bazu. Mnohí zbierajú bazové kvety, aby ich vyprážali (áno, sú takí) alebo ich sušili či z nich robili obľúbený bazový sirup. A práve čas, kedy kvitnú v okolí vášho ovocného sadu bazy, je ideálnou dobou, kedy by ste mali zasiahnuť proti škodcom na jabloniach. Tie sú už odkvitnuté, plody sa práve teraz začínajú vytvárať, škodcovia ešte nestihli napáchať škody.

wormhole

Keď včas ochránite svoje ovocné stromy pred prirodzeným nepriateľom, dočkáte sa zdravých a krásnych plodov a môžete sa s chuťou zahryznúť do šťavnatého jabĺčka bez obavy, že na vás z neho bude vykúkať nejaký červík 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať