Nechajte sa inšpirovať

Tull Určite sa aj vy snažíte, aby vaša záhradka vyzerala čo najlepšie. Niekto ju má ako úžitkovú a zaujíma ho množstvo úrody zeleniny a ovocia na konci sezóny, niekto ju má ako okrasnú a chce mať v nej čo najviac najfarebnejších kvetov. A niekto ju má ako oddychovú a len chce, aby sa v záhrade dobre cítil a oddýchol si.
Spoločné majú záhradkári to, že všetci svoju záhradku zveľaďujú, vylepšujú a keby mali voľný pozemok vedľa, tak by ju aj rozširovali. Ak hľadáte inšpiráciu pre svoju prácu, alebo sa iba chcete pokochať, ako by mohla vyzerať vaša záhrada, ktorú zatiaľ nemáte, či len jednoducho chcete zažiť krásny deň, pozývam vás na výlet.
Pozývam vás na výlet do rakúskeho mesta Tulln, ktoré leží na brehu Dunaja a od Bratislavy je vzdialené asi 120 km. Za necelé dve hodinky ste tam ani nemusíte kupovať rakúsku diaľničnú nálepku. V letných mesiacoch majú otvorené od 9:00 do 18:00 hod. a na dostatočne veľkom parkovisku môžete stáť zadarmo. Vstupné do areálu je 12 € a potom sa už celý deň môžete prechádzať medzi desiatkami záhrad, každá v inom štýle a v inom duchu.

Tull

Jednotlivé záhrady sú od seba oddelené prirodzenými bariérami a v priebehu minút sa tak môžete nachádzať v iných svetoch. Ale nie len prechádzať sa môžete. Môžete si tu kedykoľvek oddýchnuť, podsadiť sa na lavičku alebo hojdačku, schovať sa v altánku a kľudne sa aj naobedovať, ak nemáte chuť navštíviť reštauráciu v areáli.

Tulln

A keď zatúžite tú nádheru vidieť v celej svojej kráse, vyjdete na štýlovú vyhliadkovú vežu a z rôznych terás v rôznych výškach obsiahnete celý areál na jeden pohľad.

Tulln

No nie len pohľad z perspektívy vás uchváti. Kto má zmysel pre detail, tiež nepríde skrátka. Celá tá farebná nádhera je funkčná, všetko to tu žije.

Tulln

Aby sa obdivovateľ záhradnej krásny či krásnej záhrady aj niečo dozvedel, rastliny sú sprevádzané tabuľkami s názvami a popisom. Nemecky a latinsky.

Tulln

Verím, že ani vám nebude robiť problém stráviť v záhradách v Tullne celý deň, takže iste príde vhod chvíľka odpočinku. Ako som už písal, oddychovať a vychutnávať krásu je tu dovolené.

Tulln

A pokiaľ máte so sebou malé deti, bez obáv ich môžete nechať v ich svete.

Tulln

Ak si netrúfate navštíviť Tulln autom, prezradím vám, že niektoré cestovky organizujú autobusové zájazdy do mesta kvetinovej nádhery. Rovnako postupujú aj mnohé záhradkárske organizácie, ktoré už objavili tento záhradkársky raj a pre svojich členov organizujú návštevy každý rok. Záhradky sú živým svetom, všetko sa tu mení a vyvíja, tak nečudo, že sa sem ľudia radi vracajú. Preto aj ja plánujem v júli opäť Tulln navštíviť.

Stretneme sa tam spolu?


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať