Pre niekoho problém, pre niekoho príležitosť

Ak ste milovník westernových filmov, iste si pamätáte scény, kedy opusteným mestom vietor valí chumáč suchej trávy ako balón. Romantická scéna sa ľahko zmení na nočnú moru vtedy, keď v takom meste bývate a ak ste takýmito chumáčmi zavaľovaní často. Ako obyvatelia amerického mesta Clovis.

Ako vidieť na videu, keď je takejto trávy v meste vplyvom silných vetrov priveľa, je to naozaj oštara. Nie len pracovníci údržby mesta, ale aj obyvatelia majú plné ruky práce s odpratávaním tejto suchej trávy. V Novom Mexiku s tým majú svoje skúsenosti.

Trsy suchej trávy sú nebezpečné najmä preto, že stačí malá iskra a môže zhorieť množstvo domov, celé štvrte. Najmä ak si uvedomíme, že v USA je bežné stavať si „domy“ prakticky ako drevenú konštrukciu, obitú doskami. Vlastne sú to také naše záhradné chatky, len väčšie.

Američania nakladajú tento nebezpečný materiál na autá a odvážajú preč. Šikovný záhradkár by pristavil štiepkovač, bohom darovanú trávu rozdrvil a nechal skompostovať, aby mal dobrý substrát na pestovanie zeleniny. V Novom Mexiku majú teplo, nemusia kúriť, takže štiepku lisovať do peliet na kúrenie nemusia. Ale vrátiť kompostovaním do prírody späť, čo z nej vzišlo, to by mohli. Nie len vymýšľať Kjótsky protokol a emisné normy, ale naozaj niečo pre prírodu robiť.

Američania majú problém, ja vidím príležitosť, ako ušetriť alebo aj zarobiť 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať