Plot zdobia kvety

Plot je takmer vždy vnímaný ako technické zariadenie, ktoré má oddeliť náš pozemok od susedných, znemožniť pohyb ľudí aj zvierat a nezriedka úplne uzatvoriť náš dvor či záhradu pred zrakmi ostatných. Úplná separácia sa nám nepáči, vhodne urobený plot dokáže zaistiť súkromie aj bez toho, aby pôsobil rušivo. Navyše ak je plot „neviditeľný“, stávajú sa aj susedné pozemky optickou súčasťou nášho životného priestoru. Ten náš sme si skrášlili pestrofarebnými kvetmi, ktoré nás vítajú pri príchode do záhrady. A celkom určite tešia aj našich susedov.

Keď sme záhradu kúpili, popri plotoch rástla pŕhľava. Vieme, že je výborná na postreky proti voškám aj ako hnojivo či základ do kompostu, no nemusí rásť po celej záhrade. A preto sme ju v predzáhradke a vo dvore nemilosrdne vytrhali a po vysušení dali skompostovať. Namiesto buriny tu priateľka vysiala nechtíky a capce. Pestré kvety sú letničky, preto časť semien na jeseň pozberala a časť sa vysiala.

Ďalší rok k capcom dosadila malé sadeničky chryzantém v rôznych farbách. Tento rok vyrástli do poldruhametrovej výšky, takže museli dostať opory z roxorových tyčí.

Kvety všetkých možných farieb skrášľovali dvor od ulice až po dom. A pod nimi kvitli aksamietnice. Po príchode mrazov prestane všetko kvitnúť. Ale chryzantémy sú trvalky, na budúci rok opäť zažiaria svojou farebnou krásou. A ak sa pod nimi capce nevysiali v dostatočnej miere samé, priateľka doseje semaička zo zásob.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať