Požičovňa stavebných strojov – s čím vám pomôže?

Požičovne náradia isto každý pozná, na Slovensku však pôsobí aj viacero požičovní stavebných strojov a ťažkej stavebnej techniky. Prečítajte si, s čím vám môžu pomôcť.

Elektrocentrála, minibager i najväčšie stroje

Na Slovensku sa nachádza nielen nespočet požičovní náradia, ale aj množstvo požičovní ponúkajúcich stavebné stroje. V ich sortimente môžete nájsť menšie stroje a pomocníkov, napr. hutniacu či záhradnú techniku, tlakové čističe a pod. V mnohých z nich však nechýbajú ani menšie či väčšie stavebné stroje ako minibagre, bagre (rýpadlá), rýpadlo-nakladače, valce, dozéry, dumpre a pod. Samozrejmosťou by mala byť aj elektrocentrála, pracovné plošiny či manipulačná technika (vysokozdvižné vozíky, nakladače atď.).

Stavebné stroje pre menšie firmy i najväčších hráčov

Malé firmy alebo partie živnostníkov môžu vďaka požičovni stavebných strojov rozšíriť ponuku svojich služieb. Poskytnúť zákazníkovi komplexný servis, totiž často znamená obrovskú konkurenčnú výhodu. Čím viac činností dokáže vaša firma zrealizovať vo vlastnej réžii, tým viac tiež dokáže znížiť náklady na externých dodávateľov. Ďalšie prostriedky môžete ušetriť minimalizáciou prestojov, ktoré by vám inak čakaním na externistov vznikli.

Ak napr. ponúkate inštalatérske práce, je niekedy jednoduchšie požičať si minibager a realizovať výkopy svojpomocne ako čakať na externého dodávateľa alebo partiu pomocníkov. Podobná situácia môže nastať aj v prípade, že inštalujete bazény alebo realizujete okrasné záhrady a potrebujete vykonať rozsiahlejšie terénne úpravy. Ťažká technika mnohonásobne prekoná ľudské svaly aj pri búracích prácach.

Požičovňa stavebných strojov vám príde vhod aj v prípade, ak v stavebníctve iba začínate a nemáte dostatok prostriedkov na nákup vlastných strojov. Zabehnutým firmám dokáže poskytnúť potrebnú flexibilitu pri nečakaných náporoch väčšieho množstva zákaziek. To neplatí iba pre malé firmy, ale aj pre najväčších hráčov na slovenskom stavebnom poli.

Aj pri požičovni stavebných strojov stavte na preverenú značku

Požičovní stavebných strojov nájdete na Slovensku viacero, nie každá vám však dokáže poskytnúť rovnaké portfólio služieb. Dôležité je preto staviť na osvedčenú značku so silným zázemím. Napr. Zeppelin SK, dodávateľ strojov CAT, má na Slovensku až 5 pobočiek. Tie poskytujú okrem samotného požičiavania komplexné služby. K nim patrí napr. online prehliadka, pri ktorej vám technik stroj predvedie cez internet ešte pred jeho samotným zapožičaním.

Samozrejmosťou je aj dovoz stroja na miesto práce, či jeho prenájom aj s kvalifikovaným a skúseným strojníkom (nemusíte teda mať svojho zamestnanca). Výhodou silnej značky je aj veľké servisné zázemie. Vďaka nemu sa môžete spoľahnúť, že prípadné servisné zásahy na vypožičaných strojoch prebehnú čo najrýchlejšie a bez zbytočných prestojov.

Komentovať