Po kúpe pozemku začíname s jeho čistením

Keď kupujete pozemok, záhradu, chalupu, málokedy sa vám podarí získať pozemok svojich snov. Nezriedka si kupujete priestor, kde máte príležitosť realizovať svoje sny a plány. Sčasti je to preto, že zaplatiť vysnívaný priestor nie je jednoduché, sčasti každý máme iné predstavy a tak neostáva, len ich na solídnom základe zrealizovať vlastnými rukami. Nie inak to bolo aj u nás. Najskôr sme kúpili starý zanedbaný dom s pozemkom, neskôr pribudol starý ovocný sad a nedávno ďalší dom s nie veľkým pozemkom. No vždy bolo treba najprv začať s upratovaním.
V prípade prvého pozemku bol najväčší „bordel“ v dome, dvadsať rokov neobývanom. No všelijaké staré železá, ploty, hnité koly sa nachádzali na pozemku spolu so starými škridľami a nachádzali sme tiež staré liekovky, gumy z barlí, rôzne batérie, zapaľovače, korunkové vrchnáky z malinovky, črepy a porcelán a podobne. Neuveriteľná zbierka vecí sa objavovala nie len pri čistení popri (aj bývalých) plotoch, ale aj po každom väčšom daždi.

Keď sme kúpili sad, odviezli sme spústy rôznych zvyškov špagátov, drôtov, plastových predmetov, ale aj staré pletivá či prázdne sklenené fľaše. O mnohých predmetoch sme si nedokázali predstaviť, ako sa do sadu mohli dostať.

Nie, že by sme boli upratovací masochisti, ale kúpili sme dom s malým pozemkom, kde do posledku bývala dvojčlenná rodina. No toľko neporiadku sme na pozemku nikde nevideli. Nie len staré hadice pohodené kde-tu, plastové rozperky z pizze popri chodníku, vrchnáky z PET fľaší v záhone paradajok, vysypaný obsah lekárničky pred dverami prístrešku, staré hrable či kosa opreté o zábradlie… A všade kusy plastov z nejakých zlámaných predmetov. A k tomu zhnité zvyšky dreva popri starých plotoch. A v neobývaných miestnostiach nie len staré časopisy, použité diely z rôznych strojov, pokazené elektrospotrebiče, staré satelitné prijímače, staré elektrické káble v používaní, životunebezpečne upevnené železným drôtom k pletivu alebo staré nepoužívané, zmotané na stĺpikoch. Po zemi sa váľali zhrdzavené zvyšky rôznych plechov či tyčiek. A podobne.

A v malom sade pohodený krompáč, vedľa malá sekerka, opretá pneumatika o plot či igelitové vrece plné zaváracích pohárov pod stromom. A ako raritka starý kastról zarastený do bazy.

Onedlho začne rásť tráva, dovtedy musí byť všetko preč. A aj tak kosenie krovinorezom nepôjde bez ochranného štítu na celú hlavu. Ešteže cez obec občas prechádzajú vykupovači starého železa a iných rárohov, čo sa roky nedalo, to teraz urobíme za mesiac. A sliepky sa tiež potešia čerstvému popolu a drevené uhlie do záhonov tiež príde vhod ešte pred výsadbou priesad.

Je výhodné kúpiť nehnuteľnosť v zime. Do jari je dosť času na jej upratanie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 150 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať