Posledné kosenie

poslednekosenie2 Štátny sviatok v prvý septembrový deň sme dokonale využili. Začali sme s prípravou na rozlúčku so starou záhradou. A aby po nás neostal neporiadok, posledný krát sme pokosili trávu. Nie len preto, aby sme pozemok vrátili prenajímateľovi v poriadku, ale aby sme aj my nemali problém chodiť po záhrade, keď budeme odvážať posledné naše veci a rastliny. Doba prenájmu sa nám už naozaj kráti.

 
Keďže ani náradia už v chatke veľa nemáme, veď záhrada je v útlmovom režime a v podstate len zbierame poslednú úrodu a odvážame, čo si chceme nechať, tak sme vo štvrtok ráno najskôr museli zájsť do novej záhrady pre obe motorové kosačky. Naložili sme ich do kombíka, previezli ich zo starej záhrady a v priebehu hodiny všetko pokosili. Kvety už sú odkvitnuté alebo presťahované, aj jahody to majú za sebou. Takže nebolo veľmi na čo dávať pozor, okrem černíc a hrozna. Zrelé černice sme ale dôkladne pooberali, časť pred kosením, zvyšok v prestávke.

Po skosení trávy som obe kosačky vyčistil a naložil späť do kufra auta. K nim pribudli nejaké drobnosti zo záhrady, nejaké kvety na presadenie a mohli sme sa vrátiť do novej záhrady. Predtým som ale pokosenú záhradu pofotil. Je to naše posledné kosenie trávy v tejto záhrade. Onedlho zozbierame zvyšok tohoročnej úrody a bude koniec. Koniec sedemnásťročnému pôsobeniu mojej priateľky v tejto záhradke.

poslednekosenie

Samozrejme, že ju pri pohľade na záhradu, v ktorej nechala toľko času a toľko síl, chytá nostalgia. No na druhej strane, odchádza za lepším, do novej záhrady, kde je úžasná zem, veľká rozloha, rastliny sa nemusia krčiť jedna pri druhej. Kde je kľud, kde nejazdia autá po hlavnej ceste hneď za plotom. Kde nie je problém sucho, kde všetko rastie samé. Kde záhradu nenivočia diviaky a nebehajú po nej cudzí psi ani neprispôsobiví „nekontrolujú“ stav zásob a úrodu na stromoch.

V novej záhrade máme nie len vlastnú studňu, ale aj starý domček s rozvodom elektriny. Máme tam vyvýšený záhon aj miesto na grilovanie. Záhrada je to väčšia, ale práca v nej je jednoduchšia a viac teší.

poslednekosenie

Takže sme starú záhradu posledný raz pokosili. Ľahšie sa nám bude zbierať úroda, ľahšie sa nám bude odvážať posledný materiál. Ľúto nám bude za dobrým hroznom aj vynikajúcimi černicami. Ale veľa rastlín z tejto záhrady našlo svoj nový domov v našej novej záhrade a naďalej nám budú robiť radosť aj prinášať úrodu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať