Sýkorky v našej záhrade

V lete sa vtáky starajú o naše stromy v záhrade. Starajú sa o ich zdravie tým, že seba aj svoje mláďatá kŕmia hmyzom, ktorý by bez nich zaplavil ovocné stromy a poškodil množstvo ovocia. V zime síce nemajú mláďatá, ale pod snehom ani dostatok potravy. Preto je fér sa im za ich letnú drinu odvďačiť a dať im niečo pod zub na prilepšenie. Pomôžete im prežiť krutú zimu a na jar priviesť na svet nové potomstvo práve vo vašej záhrade. Potom máte tiež možnosť sledovať ich celkom zblízka.

Pozorovať vtáky v záhrade je upokojujúce aj v lete, aj v zime. V obchodoch dostať kúpiť lojové gule, krmivo pre spevavé vtáky na zimu, v plastových sieťkach. Tie s potom ľahko pripevnia na konár stromu. Všimli sme si, že u nás to trvá asi polhodinu, kým si sýkorky všimnú, že na obvyklom mieste sa objavila čerstvá potrava. Kým sa prejdeme po celej záhrade, už sa prví odvážlivci spustia do koruny stromu a pozorujú okolie, či je to pre nich bezpečné. A potom sa pustia do hodovania.

sýkorky

Samozrejme, že pri fotografovaní sýkoriek treba postupovať opatrne. Mať čo „najdlhšie sklo“, ako sa hovorí medzi fotografmi teleobjektívu. A približovať sa k stromu s lojovou guľou a sýkorkami čo najpomalšie a najopatrnejšie. Občas sa síce sýkorky pri kŕmení vyplašia a odletia, ale keď sa nehýbem, po chvíli sa opäť vrátia a hodujú.

Pravidelné prikrmovanie sýkorky privykne na vašu záhradu. A aj na jar a v lete sa do nej budú vracať, pretože vedia, že tam vždy nájdu niečo pod zub. Tentoraz však hmyz, ktorého vás zbavia bez toho, že by ste museli chemicky striekať a kontaminovať tak ovocie, ktoré máte v úmysle konzumovať. Spevavé vtáky patria do našej prírody a záhrady a pomáhajú nám žiť kvalitnejší život s kvalitnejšími potravinami. Preto si zaslúžia našu pozornosť v zime.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať