Sucho v záhrade

Sucho v záhrade Letné obdobie je zberom úrody pre záhradkárov a poľnohospodárov. Kým na poliach zbierajú úrodu kombajny a je sucho, agronómovia sa tešia. Zato suché leto môže byť pohromou pre záhradkárov. Nie len, že treba všetko polievať a postarať sa o prežitie kvetov, viniča či okrasných kríkov, ale horúce slnko po nás požaduje aj iné záchranné práce v záhrade.

Na mnohých miestach sa v zemi objavujú hlboké pukliny. Kým v trávniku nám až tak nevadia, pri rozpadajúcom sa chodníku to ošomreme, pri koreňoch viniča alebo iných rastlín to môže znamenať hotovú pohromu.
Keď sadíte stromček, každý návod nám prízvukuje, že stromčekom po čiastočnom zasypaní sypkou zeminou zatrasieme, aby sa uvoľnil vzduch a korienky boli pekne celkom zasypané zeminou. Pretože vzduch pri koreňoch môže znamenať vyschnutie rastliny.

A podobný problém môžu spôsobiť aj praskliny v zemi od dlhotrvajúceho sucha. Suchá zem sa scvrkáva, až sa vytvoria hlboké pukliny a ako hovorí môj známy, aj kľúče by v nich stratil.

Sucho v záhrade

Čo s puklinami v zemi?

Nestačí hojne popolievať zem konvicou, lebo na zacelenie prasklín treba veľmi výdatný dážď. No svojím rastlinám predsa len môžeme pomôcť prežiť túto kritickú dobu. Stačí, ak praskliny v blízkosti koreňového systému zasypeme. Môžeme použiť kompost, ktorý tvoríme z rastlinného odpadu na kraji záhrady alebo staršiu zeminu, ktorá nám zostala po presádzaní izbových kvetín v byte. V tomto čase si nakopať zem na okraji záhrady asi nepomôže, keď je všetko tvrdé ako betón. Takže ak nemáte iný zdroj zeminy, kúpte si vrecko substrátu v záhradkárstve. Alebo radšej dve.

Sucho v záhrade

A po zasypaní všetko dôkladne polejte.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať