Aby mačky nechodili po kvetoch

Mať mačku a psa je rozdiel. Kým pes je pripravený poslúchať svojho pána, vodcu svorky, mačka si vždy robí len to, čo chce sama. A najmä susedovie mačky dokážu v záhrade na dedine poriadne potrápiť. Nie len špinia, kde sa im to hodí, ale chodia tade, kade si sami vyberú. A neberú ohľad na to, či ste tam práve zasadili nové kvety. Keď ste práve v záhrade, môžete mačku odohnať. Ale to neznamená, že keď tam nie ste, že opäť si nepôjde svojou cestičkou cez váš záhon alebo tam príde iná mačka. Chce to radikálnejšie spôsoby.

Základom je mačke znepríjemniť prechádzku pomedzi vaše kvety. Dohováranie ani vyháňanie nepomôže. Musí sama nechcieť tade chodiť. Ale ako presvedčiť všetky mačky, že si majú vybrať inú trasu prechodu vašou záhradou?

proti mačkám

Využijeme naše obľúbené mulčovanie. Teda nastieľanie pôdy okolo rastlín, ktoré bráni vyparovaniu vody, rastu buriny a zbavuje nás okopávania. Len vyberieme taký druh mulču, ktorý ani mačkám „nevonia“.

Borovicové šišky sú na svojich koncoch veľmi pichľavé. Keď sú suché, sú otvorené a chôdza po nich je pre každú mačku aj psíka nepríjemná, konce sa im zapichávajú do labiek. Nemusíte stáť pri záhone a votrelcov od svojich kvietkov odháňať. Sami rýchlo pochopia, že tadiaľ cesta nevedie a treba sa vybrať obchádzkou.

Borovicové šišky nazbierate aj v mestách, kde sa často vysádzajú pri panelákoch. Stačí si zobrať jedni či dve, ale radšej štyri, igelitky, prejsť sa po sídlisku a máte dostatok mulčovacieho materiálu, ktorý obzvláštni vaše kvetinové záhony a pomôže ich ochrániť pred pošliapaním nezbednými mačkami alebo psíkmi. Prírodný materiál sa časom začne rozkladať, pohnojí hriadky, ale nie je problém priebežne šišky z borovíc dopĺňať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať