Prichádzajú chladné noci

winter-wonderland Či sa nám to páči alebo nie, leto skončilo. Veď stačí skoro ráno pohľad z okna na autá so zamrznutými oknami a je nám všetkým jasné, že sa musíme pripraviť na chladné noci a prízemný mráz. A nemyslím len vytiahnuť zo skrine dlhé kabáty a teplé topánky. Hovorím o rastlinách v záhrade a tiež o tých na balkóne. Ako ich uchrániť pred poškodením prízemným mrazom.
Cez deň býva ešte celkom pekne a relatívne teplo, takže sa môžeme z rastlín, či už zeleniny alebo kvetov, ešte dlho tešiť. Len nám nesmú v noci zamrznúť. Veď úrodu balkónových paradajok môžeme zbierať aj v októbri. A kým zelenina prináša úrodu a kvety krásu, škoda by ich bolo dávať z balkóna preč len preto, že v noci môže trochu prituhnúť.

Osvedčeným riešením je prikryť rastliny na balkóne na noc netkanou textíliou. Nemusíte kupovať kvôli tomu celú rolku. Stačí aj staršia, napríklad z čistých použitých jednorázových ochranných plášťov. Prichytíte ju k truhlíkom gumičkou alebo štipcami (ak nefúka silný vietor) a ráno ju zložíte. Stačí sledovať teplomer a predpoveď počasia.

Netkaná textília ochráni aj rastliny v záhrade. Pravda, pokiaľ ju máte ďaleko od domu, asi nebudete môcť každý večer ich zakrývať a každé ráno skladať textíliu z nich dole. V takom prípade musí prízemné mrazíky a ich následky len zobrať na vedomie. Či už sú to popadané čierny listy zo stromov alebo „chytené“ čierne bobule hrozna, ktoré ste si nechali na koreni pre chuť a možnosť si kedykoľvek „zobnúť“. No ak je vaša záhrada pár krokov od vchodu,tak sa celkom iste vyplatí venovať pár minút večer a ráno predĺženiu času, kedy sa môžete zo svojich pestovateľských úspechov tešiť.

zamrznutá tráva Zimu celkom iste nezastavíme. No ak vieme, že nás čaká ešte pár dní pekné jesenné počasie, tak prečo by sme neurobili niečo pre to, aby naše okolie vyzeralo pekne. Pochmúrnej zimy si užijeme ešte až-až.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať