Ako proti myšiam

Jeseň je obdobím kedy sa hraboše sťahujú za teplom a za potravou. Vonku v prírode začína byť čoraz chladnejšie a súčasne sme zberom úrody pripravili tieto škodce o potravu. Tú uskladňujeme v pivniciach, komorách alebo priamo v domoch a myši tak majú na jednom mieste aj teplo aj dostatok potravy. Ako sa proti nim brániť?. Na jednej strane je potrebné uložiť potraviny tak, aby k nim hlodavce nemali prístup. Na druhej strane treba myši eliminovať.
Či sa nám to páči alebo nie, myši majú raketovú rýchlosť rozmnožovania sa. A v prostredí s dostatkom potravy nič neobmedzuje ich počty. To, že nám žerú z našich zásob, je možno nepríjemné, ale oveľa horší je fakt, že roznášajú choroby a parazitov. Takže máme dva dôvody, prečo sa ich zbavovať. A čím skôr začneme, tým skôr zabránime ich nekontrolovanému šíreniu.

Jednou z možností je chytanie hlodavcov do pascí s návnadou. U nás nepoužívame mechanické pasce, oveľa jednoduchšia a bezpečnejšia je práca s lepovými pascami. Tie vyrábam sám aplikáciou kupovaného lepidla na myši na kartón o rozmeroch asi 30 x 30 cm. Priamo z tuby vytlačím jednu alebo dve kružnice lepidla na podložku a v strede krátky pásik, na ktorý kladiem návnadu. Osvedčilo sa mi polovičku vlašského orecha z našej záhrady a kúsok slaniny.

Takto pripravenú pascu položím do každej miestnosti domu na zatienené miesto, napríklad pod regál, vždy tak, aby bola pri stene. Opatrné hlodavce majú takéto miesta radi. Cítia sa tu bezpečne pred predátormi. Pasce kontrolujem vždy, keď prídeme do záhrady. Občas sa chytí myš, občas aj tri. Takú pascu vyhodím aj s návnadou a vyrobím novú. Lepidlo nie je drahé, prázdne škatule nie je problém zohnať a my ich máme z nakúpeného vybavenia, aspoň ich takto zrecyklujeme. A slaninu nakrájanú na plátky držíme v bezpečne uzatvorenej nádobe.

Keď sme si už dali nejakú prácu s dopestovaním zdravej zeleniny a ovocia, tak to predsa nenecháme zožrať nejakým hlodavcom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať