Blbý a blbší

Ako pri sledovaní toho filmu si pripadám pri pozeraní programu „Postav dom, zasaď strom“ Slovenskej televízie, záhradkárskej a kutilskej show s štýle „A je to!“ Dvojica moderátorov sa pri uvádzaní jednotlivých príspevkov predháňa, kto z nich bude kváziVtipnejší.

Nie, že by niektoré príspevky neboli sami o sebe vtipné, či skôr zábavné a skutočnému profesionálovi sa najmä pri niektorých témach z oblasti strojov a nástrojov musí bičak vo vrecku otvárať, ale moderátori tomu všetkému zasadzujú korunu. Neviem, či to svedčí o mizernej úrovni dramaturgie, ktorá na viac nemá alebo len dobre poznajú slovenskú populáciu a chcú sa jej svojím programom jednoducho priblížiť.

Podľa volebných výsledkov a volebných prieskumov som ochotný pripustiť, že slovač je jednoducho taká, spokojí sa s málom a bezduché žvásty jej stačia, či sa takto profiluje nenáročný divák a v šlamastike, v ktorej je, sa zabáva aj na takomto programe. No aj keď občas zaznejú v programe zaujímavé rady či dobré tipy, po zhliadnutí emdéžetkového vydania relácie som sa zapovedal, že stačí. Primitívne programy nech si pozerajú primitívi, len sa nesmú čudovať svojím primitívnym výsledkom. Našťastie sú tu aj české televízne stanice a normálny človek si môže pozrieť „Polopate“ alebo „Receptář“. To sú skutočne informačne hodnotné programy pre záhradkárov aj kutilov a koncept „Blbý a blbší“ je v českých TV vyhradený skutočne zábavným programom, určeným menej chápavej menšine.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Jedna odpoveď to “Blbý a blbší”

  1. Joko77 píše:

    Postav dom a zasaď strom naozaj nemá úroveň a RTVS by sa mala učiť od našich západných susedov…

Komentovať