Dielničku som doplnil o ďalší stolík

Hneď po kúpe záhrady pred dvomi rokmi sme začali kupovať aj rôzne náradie a vybavenie. Nie len do záhrady, ale aj do dielne, aby sme mohli vyrábať svoje vlastné konštrukcie a prípravky. Najčastejšie z dreva. Okrem pílok, vŕtačiek či brúsok samozrejme aj pracovný stolík. No čoskoro sa ukázalo, že by sa hodil ešte jeden. Bolo len otázkou času, kedy sa na dvore, teda mojej veľkej dielni, objaví dvojča skladacieho pracovného stolíka. Na pohľad vyzerajú subtílne, ale opak je pravdou. Premyslenou konštrukciou dosiahol výrobca pevnosť aj stabilitu.

Ani tieto stolíky sa nevyhli mojím zlepšovaniam. Predávajú ich rôzni predajcovia, ja som ich kúpil v Lidli. Pri montáži som musel doplniť niekoľko oceľových podložiek pod skrutky, ktoré asi pre zníženie ceny výrobca nedodal, nie sú ani v návode. Aj ten symbolický vidlicový kľúč som doplnil svojím náradím a potom už išlo skladanie stolčeka rýchlo. Prvý rok jeden, druhý rok druhý.

Nie preto, že by ten pracovný stolík nevydržal. Potreboval som dosť často opracovávať aj troj či štvormetrové latky a dosky a na to vyše polmetrový stolček nestačí.

Aj keď som ich radšej k stolu prichytával svojimi stolárskymi zverkami, pretože tie integrované majú malú necnosť. Vďaka vyloženiu nad závitom posuvu sa roztvárajú do „V“. A po roku sa tie plastové nástavce v dierach v drevotrieske vylogajú.

No ale to sa dá zvládnuť a s dvomi stolčekmi sa mi robí oveľa lepšie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať