Jednoduchá polica v záhrade

Políc nie je nikdy dosť a ak to platí v domácnosti, tak dupľom v malej záhradnej chatke. Tak čo potom vo veľkej záhrade? Aj napriek tomu, že sme zo starej záhrady do domčeka v novej záhrade previezli policový regál aj skrinky, že som postavil nový veľký drevený regál a že sme využili všetky dostupné miesta na uskladnenie náradia, materiálu aj úrody, miesta máme stále málo. Rýchlo som vytvoril nový policový regál.
Nedostatok úložného miesta v našej novej záhrade je spôsobenými dvomi faktormi. Tým prvým je skutočnosť, že druhý veľký drevený policový regál stále nie je dokončený, prednosť mali iné práce v záhrade aj okolo starého domu. A druhým zase veľa úrody. Väčšia záhrada, dostatok vody aj mimoriadne úrodná zem spôsobili, že najmä zeleniny máme naozaj neúrekom. A hoci sme ju statočne v priebehu dozrievania jedli, aj na uskladnenie jej ostalo dosť.

Nechať cukety alebo jablká na zemi, hoci v bedničkách, nie je najlepší nápad. Betónová podlaha v starom dome je vlhká a úroda by mohla zamrznúť. Lenže čo robiť, keď je zelenina aj jabĺčka už v bedničkách a regál budem dokončovať ešte dlho?

Improvizácia ma opäť zachránila. Hoci podľa niektorých známych som majstrom improvizácie, je to vec, ktorú zo srdca neznášam. Nemám rád provizórne riešenia, ktoré sa stávajú trvalými, nemám rád provizória na úkor premysleného plánovaného postupu. Provizórne riešenia uznávam len vtedy, keď som presvedčený, že som urobil maximum v prospech štandardných riešení, ale vyskytol sa nepredvídaný problém a treba zabrániť ďalším škodám. A tak som to videl aj v tomto prípade.

regal z rebrika

A videl som aj v kúte odložený nevyužitý rozkladací drevený rebrík. Urobil som pri stene miesto, roztiahol štafle a na priečky položil dole drevené latky, v strede plastový rozkladací stôl a na vrch drevenú dosku. Dosť miesta na uloženie niekoľkých plastových a papierových bedničiek, ktoré nebudú ležať na studenej a vlhkej zemi a nebudú zaberať toľko miesta, ako keby boli položené jedna vedľa druhej, trebárs na tom kempingovom stole z plastu.

Keď v zime dokončím police vo vedľajšej miestnosti, prenesiem bedničky na ne a tento provizórny regál opäť rozoberiem. Nevylučujem ale, že sa ešte niekedy v budúcnosti k takému riešeniu vrátim. Aj bez toho, že by som musel za niečo platiť alebo by mi to dlho trvalo vyrobiť, dokážem postaviť regál na počkanie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať