Nekupujte mafiánske paradajky

Nekupujte mafiánske paradajky Táto výzva zaznela v televíznom vysielaní. Nie, nebojte sa, nezačal sa už predvolebný boj. Aspoň nie u nás. Táto výzva pochádza od našich južných horkokrvných susedov. A hoci sa jedná už o staršiu záležitosť, stále nestratila na pikantnosti.

Vraj najchutnejšie talianske paradajky sú „frutti di mafia“ a ich kúpou Taliani podporujú organizovaný zločin. Týmto výrokom v populárnom televíznom programe rozpútal búrlivé debaty moderátor. Aj polícia sa zaoberala jeho vyhlásením, že Cosa Nostra zarába desiatky miliónov eur na týchto červených plodoch.

Obchod s pachinskými paradajkami je v rukách mafie, preto vyzývam na ich bojkot,“ vyhlásil Alessandro Di Pietro. Na prvom programe talianskej televízie moderuje program, ktorý sa zoberá sledovaním cien potravín v krajine. Jednalo sa o paradajky z juhu Sicílie, z okolia mesta Pachino, Paradajky povestné svojou mäsitosťou, sladkou chuťou a trvanlivosťou sú obľúbenou súčasťou omáčok na cestoviny či ako prísady na pizzu.

„Pridávam sa k hnevu obyvateľov Pachina na poznámky o bojkote,“ citoval ministerku životného prostredia Stefaniu Prestigiacomovú denník Corriere della Serra. „Je jednoducho neprípustné, aby štátna televízia vyzývala na zničenie odvetvia, ktoré dáva živobytie viac ako päťtisíc farmárom, ktorí sa hrdia výnimočnosťou a prestížou ich produktu. Televízia by mala okamžite stiahnuť tieto absurdné a poškodzujúce vyjadrenia,“ zúrila ministerka, ktorá pochádza zo Sicílie.

Moderátor Di Pietro tvrdil, že jeho vyjadrenia sú podporené aj policajným vyšetrovaním. Podľa informácií od polície drží mafia vo svojich rukách distribúciu ovocia a zeleniny a ceny umelo zvyšuje. Taliansky parlamentný Výbor pre organizovaný zločin oznámil, že bude špeciálne vyšetrovať aj prípad sicílskych paradajok.

Ešteže niečo také sa u nás nemôže stať 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať