Kam s úrodou

police Jeseň znamená pre každého záhradkára vyvrcholenie jeho snaženia. Na poliach, stromoch či viniči sa zbiera úroda. A tá sa spracováva a uskladňuje na neskoršie časy. Bohatá úroda je odmenou pre záhradkára, ale môže byť aj jeho nočnou morou.
Najmä ak máte trochu viac, ako len pár árov, môžu vám byť regále malé. Kompóty a lekváre, čalamáda, zavárané uhorky, lečo. Typické sedemdecové aj menšie zaváraninové poháre plnia policové regály, ktorých kapacita sa rýchlo zmenšuje. Už ste obdarovali všetkých susedov a známych s nádejou, že si uvoľníte miesto v komore, ale rovnako ako vy, sú na tom aj susedia. Dobrá úroda sa sťahuje do skladu, ktorý praská vo švíkoch. A tak sa snažia obdarovať susedov a známych.

Riešením je zefektívniť využitie objektu skladovania. Nahradiť staré police, namiesto nich použiť moderný policový systém a maximálne využiť celý objem skladu.

Veľa ľudí používa doma robené drevené regále. Sú lacné, môžete si ich sami poskladať z drevených stĺpikov a latiek, na ne pozbíjať police z dosák. Stačí vám k tomu pílka na drevo, kladivo a klince. Samotný regal však zaberá veľa priestoru a keď potrebujete zvýšiť výšku políc, bez jeho rozobrania to nejde.

Úplne inú prácu v sklade umožňujú policové regaly s modulárnou stavbou. Podľa svetlosti miestnosti zvolíte výšku kovových stĺpikov, podľa toho, čo plánujete skladovať, zvolíte dĺžku a hĺbku políc. Ich výšku nad sebou môžete priebežne meniť. A pritom výška jednotlivých sekcií nemusí byť rovnaká, tak isto nemusia byť všetky regále rovnako široké. A kedykoľvek si môžete dokúpiť ktorýkoľvek z prvkov. Potrebuje pridať pár políc? Nie je problém. Potrebujete zväčšiť šírku zostavy? Nie je problém.

Ľudia si myslia, že moderný policový systém je dobrý iba do priemyselných podnikov. Kdeže, aj doma si môžete dopriať uskladniť svoje veci kvalitne. Staré police na stenu môžete vymeniť za policový systém, s ktorým ušetríte nie len miesto, ale súčasne dobre uskladníte oveľa väčšie množstvo kartónových krabíc alebo zaváraninových pohárov.Komentovať