Z tohto fúrika vás chrbát bolieť nebude

stromy2 A veru ani ruky. Môžete ho naložiť doplna, voziť sto kilogramov nákladu a ani sa nezapotíte. Môžete voziť do kopca aj z kopca akýkoľvek náklad po svojej záhrade a kríže vás nebudú bolieť. S týmto fúrikom vás práca bude baviť a možno si ho budete musieť strážiť, aby vám s ním po záhrade nejazdil niekto iný. Práca s ním je zábavná a návyková. Odkedy vymysleli Motúčko, prestalo byť vozenie materiálu po záhrade alebo na stavbe drinou. Odkedy máme v záhrade Motúčko, nebolí ma chrbát ani ruky.
Prvý raz som videl Motúčko, teda motorový fúrik, v televízii v programe pre záhradkárov. Zaujala ma jeho schopnosť jazdy do kopca s plne naloženou korbou, ale najmä to, že ho netreba za rúčky držať v rukách. Okrem silného elektromotora v prednom kolese, napájaného z batérie pod korbou, disponuje tento motorový fúrik aj veľkým množstvom príslušenstva a výbavy. Keď sme ho objednávali do našej záhrady, rovno sme prikúpili aj časť z nej.

Najviac ma zaujali zadné kolieska, ktoré držia Motúčko neustále v pracovnej polohe. Pri potrebe jazdy stačí otočiť spínač a fúrik sa pohne. Žiadne dvíhanie, žiadne držanie. Ľahko udržujete smer jeho jazdy, pretože pomocný podvozok dovoľuje fúrik riadiť. Ale najmä nesie spolu s predným kolesom celú váhu nákladu.

motucko

K pomocnému podvozku sa dá dokúpiť aj vertikutátor trávnika. Oveľa zaujímavejšie je ale využitie pomocného rámu pri prednom kolese. Na rám som si dokúpil adaptér na guľu ISO 50, s ním dokážem manipulovať s vlečkou za osobné auto a odtlačiť ju napríklad z parkoviska do záhrady a späť alebo ísť s vlečkou o pár domov ďalej k susedovi. Bez toho, že by som musel pripájať vlečku k autu, zapájať kábel, zložito cúvať do dvora.

stromy2

Na prevážanie kmeňov spílených stromov v záhrade slúžia vidly s jednoduchým nakladaním. Pri troche šikovnosti sa s nimi dajú voziť aj stĺpy. A keď je trávnik uvoľnený, namiesto vidlí pripojíte vretenovú kosačku a kosíte. V zime nasadíte bočne natáčaný snehový pluh a očistíte od snehu príjazdovú cestu k domu. Na jar vymeníte snežný pluh za pluh na oranie a narobíte brázdy v záhrade. Stále s tým istým motorovým fúrikom na baterky.

Čokoľvek v záhrade potrebujem premiestniť, použijem Motúčko. Z tohto fúrika ma chrbát ani ruky po práci nebolia. Vládzem urobiť viac, menej musím oddychovať. Odkedy mám Motúčko, práca v záhrade prestala byť drinou a je to iba zábava.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať