Nedostať stromky

Chceli sme doplniť stromčeky do záhrady. Do tej novej. Lebo nie všetky stromy zo starej záhrady sa nám dali presťahovať. A jeden z nich nám uschol, rovnako ako jeden z nových, zasadených na jar. A nová záhrada je skrátka väčšia, zmestí sa tam viac drevín. Ale sme narazili na problém. Túto jeseň nedostať stromčeky. Ani na internete ani v kamenných záhradníctvach. Čo sa deje?
Bežne sa dajú stromčeky v internetových obchodoch objednávať začiatkom októbra, hoci na väčšine stránok svieti informácia, že stromčeky sú posielané až po 15. októbri. Vieme to, je to takto každý rok. No tento rok sme sa vo viacerých eshopoch dozvedeli, že stromčeky nie sú a budú zrejme až po prvom novembri 2016.

Mali sme nejaké cesty autom mimo okres, tak sme ich spojili samozrejme s návštevou rôznych predajní. Prídeme do OBI, vymetené. Žiadne sadenice stromčekov. Zašli sme do iných osvedčených záhradných centier, to isté. Po stromčekoch ani vidu ani slychu. Vraj budú neskôr…

Máme nejaké stromčeky objednané cez internet, čakáme, kedy ich dodajú. Lebo sa nám ani trochu nepáči predstava, že ich budeme do zeme sadiť až v polovici novembra. To už je čas, kedy reálne hrozí, že sa neujmú a slabo zakorenené zamrznú. Vôbec nie príjemná predstava.

Asi bude najlepšie začať sa venovať produkcii sadeníc vo vlastnej záhrade. Naučím sa pestovať a štepiť stromčeky sám pre seba aj najbližšie okolie. Tak budem mať istotu, že nebudem závislý od nikoho, od nijakého dodávateľa na Slovensku ani v okolí. A súčasne pomôžem zachovať genofond osvedčených odrôd. Máme totiž radi ovocie, ktoré nepotrebuje žiadne chemické postreky alebo len skutočne minimálnu ochranu pred škodcami. Nevadí nám o niečo nižšia úroda, keď bude ovocie zdravé a chutné. Navyše, nová záhrada má takú rozlohu, že si môžem dovoliť v nej pestovať aj veľké stromy, nie len nízkokmenné s obmedzenou životnosťou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať