Superabsorbér

zalievanie kvetov Poznáte to. Na pár dní v lete opustíte svoj byt a po návrate ratujete kvety na balkóne, ktoré tú horúčavu ledva prežili. Toľko ste sa s nimi natrápili, kým ste ich vypiplali a teraz sa bojíte ísť na dovolenku alebo na pár dní na návštevu, aby ste i tú krásu šmahom ruky neprišli.

Našťastie tu je riešenie a nemusí ním byť len presadenie všetkých kvetov do samozavlažovacích kvetináčov, ktorých hromadný nákup by sa celkom predražil. Navyše tieto mokré črepníky by vám aj tak nepomohli v prípade kvetov v záhrade alebo stromkov.
Kto používa samozavlažovacie kvetináče, pozná princíp. Do zásobnej nádrže nalejeme dostatok vody a rastlinky si ju berú podľa potreby. A na podobnom princípe funguje aj kryštalický prípravok s názvom superabsorbér, ktorý môžete kúpiť v záhradkárskych potrebách pod rôznymi obchodnými názvami. Prvý na trhu bol český Aquaholder, ktorý považujem a najúčinnejší zo všetkých absorbérov.

Ako funguje superabsorbér?

Absorbér je kryštalická hygroskopická látka, to znamená, že absorbuje, nasáva, vodu. Až dvestonásobok svojej hmotnosti. A zmení sa z kryštálikov na hustý gél.

Pri sadení kvetov alebo malých stromčekov stačí vlhké korienky „pocukrovať“ týmto práškom a zasadiť do substrátu. Keď rastlinu polejete, voda neodtečie do okolia koreňového systému, ale časť zadrží práve absorbér a postupne vodu opäť uvoľňuje koreňom. Tým zaistí ich neustále zavlažovanie a vy nemusíte polievať rastliny každý deň.

My používame Aquaholder pri sadení každej rastliny, či už sa jedná o kvety, stromčeky alebo vinič. Tak aj v menej kvalitnej pôde dokážu rastliny dobre zakoreniť a vegetovať aj v prípade dlhej a silnej horúčavy. Rovnako sa osvedčil aj v prípade balkónových rastlín, či už petúnií alebo balkónových jahôd a paradajok Vilma.

Superabsorbér Keď balkónové kvety presádzate alebo letničky na jeseň likvidujete, pôdu z kvetináčov, ktorá sa môže zdať už byť vyžitá pre tieto kvety, nevyhadzujte. Spolu s obsahom superabsorbéra môže dobrou pôdou do záhrady na kvetinové záhony.

A ak svoju záhradu nemáte, môžete ju použiť na kvetinové záhony pred panelákom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať