Receptár zo záhrobia

Sledovanie televíznych programov o našom hobby prináša inšpirácie a ukazuje trendy a často aj informácie o nových technológiách, prípravkoch a rastlinách. Jednou z najlepších a najobľúbenejších relácií je Receptář prima nápadů vysielaný na českej televíznej stanici Prima. Či skôr by som mal napísať, že bola.
Dlhé roky bol program spätý s jeho protagonistom Přemkom Podlahom. Na reláciách bolo vidieť, že pan Podlaha nie je len tvárou programu, ale že je sám záhradkárom, že rozumie tomu, o čom rozpráva a mnohé veci a postupy aj sám používa.

Žiaľ koncom roka 2014 Přemek Podlaha skonal. Pre program tak silno ovplyvnený jedným človekom veľká rana. Určite aj vy ste sa pýtali, ako to bude s programom ďalej.

V súčasnosti je to tak, že keď si pustíte v nedeľu okolo obeda českú televíziu Prima, môžete sledovať vysielanie zo záhrobia. Teda reprízy relácií, staré niekoľko rokov. Viac menej sú to relácie aktuálne k danému ročnému obdobiu či aktuálnosti prác na záhradkách a v sadoch, ale skrátka programy staré. Občas sa v nich mihnú ďalší ľudia, ktorí už tiež nežijú.

Niektoré rady a nápady nestrácajú na aktuálnosti. A pre nových záhradkárov môžu byť aj takéto infošky zaujímavé. No pre skalných dlhoročných divákov je to už na pokraji únosnosti. To fakt chce Prima reprízovať všetky natočené relácie s pánom Podlahou? Celé roky? Neboja sa, že prídu o divákov?

Viem si predstaviť, že nájsť adekvátnu náhradu za dlhoročného a obľúbeného moderátora nie je jednoduché, na druhej strane si neviem predstaviť, že realizačný tým nemal potuchy, ako je na tom so s zdravím a vekom pán Podlaha a že nepripravovali plán B. Alebo už nie je v pláne výroba nových relácií a len sa využíva doznievajúca popularita zosnulého moderátora na vyplnenie času medzi reklamami?


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať