Pivné sety – spoznáte kvalitu od načančaného priemeru?

Zariadiť príjemné posedenie na záhrade pre väčšiu skupinu priateľov nebýva vždy jednoduché. V podstate ide o rovnaký problém ako na veľkých mestských či firemných vonkajších akciách. Optimálnym riešením sú pivné sety. Naučíme vás rozpoznávať tie kvalitné, ktoré zaručene vydrží dlhšie ako len jednu sezónu.

Zostava pivných setov sa obvykle skladá z veľkého stola a dvoch lavíc.

To je dôležité pre komfort všetkých zúčastnených. A aká je optimálna dĺžka sedenia?

Ideál je 220 centimetrov, aby sa na každú lavicu pohodlne usadilo 4-5 osôb. Nenechajte sa nalákať na zdanlivo výhodnú ponuku lacných setov s dĺžkou 180-200 cm. Aj keď propagačné materiály garantujú, že sa na ne pohodlne zmestí až 10 osôb, na reklamných fotografiách bývajú maximálne štyri – prečo, to asi tušíte sami. Choďte na to logicky zmerajte pás dospelej osoby. Napríklad zistíte, že máte na šírku 40 cm. Potom si vezmite dĺžku lavice napr. 220 cm a vydeľte to šírkou pása 40 cm. Zistíte potom, že lavica je vhodný pre 5,5 osôb.

Kvalita z hobby marketov? Na to zabudnite

Nehovoríme, že sa nenájdu výnimky, ale bežný pivný set na predajnej ploche vyzerá takto: 180 cm

dĺžka, slabý kovový profil, tenké dosky, nohy z plechu, povolené spoje … Poďme si ukázať, čo je na jednotlivých bodoch zle, a prečo.

1. Dĺžka – štandardná dĺžka tohto záhradného nábytku je 220 cm, s ničím menším sa pretoneuspokojte! Jedine ak potrebujete kratšiu dĺžku setu kvôli preprave alebo miestu kde ho budete používať. Ináč kupujte vždy ten aj dlhší. Je to ekonimické.

2. Ak je použité príliš tenké drevo (25 mm), lavice sa prehýbajú a časom aj lámu. Vezmite si so sebou dvoch, troch priateľov a skúšajte. Lavica nesmie škrípať ani povoliť. Tiež by sa nemala podozrivo prehýbať. Stôl môže byť 25mm nakoľko je tam menšia zatiahnutá.

3. Nohy z lisovaného plechu odolajú namáhaniu len krátky čas – potom začnú praskať a prehýbať sa. Oveľa lepšie sú preto oceľové jakle tvaru „L“. Profi prevedenie má nosný profil 30 x 30 x 3 mm. Všetko ostatné sa vám rýchlo ohne alebo zlomí.

Ale aj keby váš vyhliadnutý záhradný nábytok splnil všetky body kvality bez chybičky, vaša cesta tým určite ešte nekončí. Pýtať sa totiž musíte aj na náhradné diely na pivné sety. Lacné nohy z plechu sa prehýbajú a lámu. Chcite garanciu kvality a dostupnosti, inak pred vami môže čoskoro vzniknúť takmer neriešiteľný problém. Nie je nič horšie ako kvôli zlomenej nohe lacného pivného setov kupovať nový set.

Na čo si ešte dať pozor?

Chcite ďalšie príslušenstvo – pre pohodlné posedenie aj počas menej priaznivých klimatických podmienok sú obrusy a podušky často nevyhnutné. Pokiaľ chcete predísť ich drahému ušitie priamona mieru, pýtajte sa po nich už pri nákupe. Kvalitné sú tie s najmenej 50% podielom bavlny a polyuretánovou penou ako výplňou, ktoré zahreje a pritom nekĺže. Samozrejmosťou by mali byť pripínacie pásky či suché zipsy, ktoré udržia podušky na mieste za všetkých okolností. Aby bol celkový dojem dokonalý, môžete s pivným setom zladiť aj ďalšie doplnky – napríklad stojany na odpadkové koše.

Pivné sety nakupujte s rozvahou. Predovšetkým si dobre zmerajte priestor, kam ich chcete umiestniť. Môže sa stať, že váš altánok, promo stan či pergola si vyžiada z dôvodu väčšieho pohodlia pivné sety o niečo kratšie alebo naopak dlhší, aby po stranách nevznikla neestetická hluché miesta. Pivné sety sa vyrábajú o dĺžke 180, 200, a 220 cm.

Ideálne je nechať si vyrobiť také sety priamo na mieru u odborníkov, kde majú s takými špecifickými požiadavkami skúsenosti. Upravovať je možné nielen dĺžku, ale aj šírku setu. Voliť je možné materiál aj tvar kovania. Objavte kúzlo širokej ponuky záhradného nábytku moderného vzhľadu a vyberte si to najlepšie riešenie pre svoju záhradu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Komentovať