Motorový fúrik dostal prvé vylepšenie

motucko To by som nebol ja, aby som sa dôkladne nepozrel na zúbok všetkému, čo mi prechádza rukami a čo používam. Neexistuje nič, čo by sa nedalo vylepšiť a preto som po krátkej dobe používania vylepšil aj najsilnejšieho pomocníka v našej záhrade: elektrický fúrik Motúčko. Teraz je Motúčko ešte lepšie a ešte výkonnejšie, ako keď prišlo z továrne a my ho používame ešte radšej. A pritom to skoro nič nestálo.
 

 
Nad touto úpravou som začal dumať, keď sa blížilo napĺňanie vyvýšených záhonov materiálom zo záhrady. Na vozenie ťažkých kusov kmeňov spílených starých stromov sme mali kúpené špeciálne vidly a adaptér nad predné koleso, ale keď bolo treba voziť slamu a blížila sa doba, kedy budeme voziť suché vetvy, bolo jasné, že sa za Motúčkom nabeháme ako blázni, keď budeme tú trochu materiálu, čo sa doň zmestí, aby z fúrika nič nepadalo, voziť zo sadu k záhonom.

A tak sa mi v hlave zrodil nápad, ako využiť staršie používané dosky a zväčšiť objem materiálu, ktorý sa do Motúčka dá naložiť tak, aby sa dal bezpečne voziť po pozemku bez rizika, že bude polovica popadaná na tráve. Zo širokej úzkej dosky a dvoch tenkých latiek som za pomocí pílky a uťahovačky vyrobil drevené nasúvacie bočnice na korbu Motúčka.

bočnice na Motúčko

Pomocou dvojice latiek sa bočnice aj predné čelo ľahko nasunú na korbu, kde držia trením a hneď je možné naložiť Motúčko aj trojnásobne väčším objemom ľahkého nákladu, akým je seno, slama, vetvy, tráva. A keď to vyložíte, zložíte bočnice z korby a idete pre iný náklad. Celé je to podstatne rýchlejšie a aj lacnejšie, ako kupovať druhú veľkoobjemovú plastovú korbu a často ju meniť.

A tak som za pomoci akumulátorovej pílky a akumulátorovej uťahovačky s pár vrutmi z odpadu zostrojil užitočnú vec, bez ktorej si už prácu s Motúčkom neviem predstaviť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať