Dobrá záhradkárska výstava

Ani dobrý záhradkár nemôže ustrnúť na vavrínoch a myslieť si, že všetko vie a pozná každú rastlinu, všetko náradie a ovláda všetky postupy. Vždy sa objaví nejaká novinka alebo niekto vylepší starý postup či vyšľachtí nejakú novú odrodu. Vďaka internetu sa informácie šíria rýchlo, napomáhajú tomu aj záhradkárske časopisy alebo televízne magazíny. No nie je nad to môcť si všetko pozrieť a vyskúšať na živo. K tomu slúžia veľtrhy a výstavy. Mnohé z nich sme sami navštívili. Ktoré výstavy sa oplatí navštíviť a kde sa dá vždy niečo nové dozvedieť a niečo dobré kúpiť?

Keď sa povie „poľnohospodárska výstava“, takmer každému príde na um „Agrokomplex Nitra“ na Slovensku alebo „Země živitelka“ v Českých Budějoviciach. Skutočne sa jedná o najväčšie poľnohospodárske výstavy v oboch krajinách. Obe sme viackrát navštívili a ako záhradkári ich v budúcnosti budeme obchádzať. Veľkochovy maxidojacích kráv ani superťažké traktory a postrekovače nás nezaujímajú, priemyselnú produkciu potravín zďaleka obchádzame. Na Slovensku sú iné výstavy, ktoré sa záhradkárovi a permakulturistovi oplatí navštíviť.

Výstavy pre záhradkárov v Trenčíne

Trenčín nie je úplne v strede Slovenska a najmä pre návštevníkov z Východu môže byť trochu z ruky. Na druhej strane kúsok od výstaviska je autobusová a železničná stanica, ktorá výrazne dopravu urobí jednoduchšou. Výstava Záhradkár je už tradičnou akciou vždy na jar, v apríli. Prehliadka spojená s možnosťou nákupu prezentuje nie len kvety, sadenice kríkov a stromčekov, ale aj náradie pre záhradkárov a hnojivá i prípravky na ošetrenie rastlín. A k tomu spústy prednášok ako sprievodný program výstavy.

Výstava Hurá do Záhrady

Na prelome augusta a septembra sa do pozornosti záhradkárov ponúka výstava „Hurá do záhrady“ pripravovaná v spolupráci s redakciou rovnomenného televízneho magazínu pre záhradkárov. Okrem širokej ponuky tovaru a bohatého sprievodného programu tu môžete uvidieť aj známe tváre z obrazovky.

Olomouc je na skok

Čo si budeme navrávať, v susedných Čechách majú tradíciu záhradkárskych výstav o čosi dlhšiu a ich výstavy sú aj väčšie, kvalitnejšie a rozsiahlejšie. A je ich aj viac. My sme mali možnosť viackrát vidieť výstavy nie len v Českých Budějoviciach, ale aj v Litoměřiciach. Zahrada Čech a Tržnice zahrady Čech nastavili latku naozaj vysoko. Len je to ďaleko a cesta je náročná, ako časovo tak aj finančne.

Oveľa bližšie je to do Olomouce, kde sa záhradkárske výstavy Flora konajú každý štvrťrok. Najmä zo západnej polovice Slovenska je to naozaj len kúsok a rozsiahlu aj dobre organizovanú výstavu sa oplatí navštíviť. Aspoň raz ročne plánujeme cestu na Moravu, lebo sa tam dá nie len veľa vidieť, ale aj veľa kúpiť a lacnejšie, ako u nás. Dokonca poplatky za parkovanie sú nižšie, ako býva u nás zvykom.

Ak si na tento rok plánujete návštevu dobrej záhradkárskej výstavy, odporúčam Vám nevynechať jar a jeseň v Trenčíne a ak si nájdete dosť času, zabehnite aj na Moravu do Olomouce.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať