12 krokov k nájdeniu dokonalého pletiva na plot

Plotové pletivo je dôležitým prvkom k vytvoreniu súkromia a bezpečnosti na vašom pozemku. Výber pletiva na plot by mal pozostávať z 12 krokov, vďaka ktorým bude aj váš výber jednoduchý a rýchly.

 1. Funkcia pletiva

Pred kúpou by ste si mali určiť, aké pletivo potrebujete. Chystáte sa oplotiť pozemok a potrebujete spomínané bezpečie a súkromie, alebo chcete pletivo len ako dekoratívny prvok?

 1. Správne umiestnenie

Niektoré druhy nie je možné prispôsobiť terénu pozemku, preto si premyslite aj jeho typ. Pri nerovnom povrchu odporúčame plastové pletivo, ktoré sa mu prispôsobí najlepšie.

 1. Výška pletiva

Pletivo na plot nájdete na trhu v rôznych výškach. V prípade, že máte na pozemku psa, tak potrebujete čo najvyššie pletivo, aby ho nemohol preskočiť. Vysoké pletivo tiež zabezpečí väčšiu bezpečnosť v porovnaní s nízkym.

 1. Potrebná dĺžka

Rovnako ako pri výške, tak aj dĺžka pletiva sa odvíja od vašich potrieb. Odporúčame vám dôkladne premerať svoj pozemok, aby ste pletivo na plot nemuseli ísť kupovať na dva razy.

 1. Druh materiálu

Variácií pletiva je hneď niekoľko, no najznámejšie je asi plastové pletivo spolu so zváraným a hliníkovým oplotením. Plastové pletivo je vhodné do rôznych typov terénov, pričom zvárané a hliníkové toho na druhú stranu vydržia oveľa viac.

 1. Farebné kombinácie

Pri výbere pletiva by ste mali zvážiť aj jeho farbu. Dôležité je to len z hľadiska estetickosti, no ale asi nikto z nás nechce, aby sa mu pletivo vizuálne nehodilo k jeho pozemku.

 1. Odolnosť pletiva

Niektoré pletivá vydržia oveľa viac, než ostatné. Ak chcete oplotiť pozemok, ktorý sa nachádza vo veternom pásme, tak vám odporúčame pletivo z tých najodolnejších materiálov.

 1. Recenzie a odporúčania

Pletivo na plot vám môžu odporučiť aj vaši známi, preto určite stojí za to sa spýtať na ich názor. Pri nakupovaní sledujte recenzie obchodov a dbajte na ich počet a kvalitu.

 1. Cenové porovnanie

Recenzie nie sú jediná vec, ktorú môžete na internete porovnať. Ideálne pletivo pre vás môžu mať viacerí predajcovia, preto sa oplatí porovnávať aj ceny.

 1. Možnosti inštalácie

Výber pletiva je jedna vec, no montáž je vec druhá. Inštalácia nemusí byť jednoduchá, preto sa treba v tejto záležitosti poradiť s predajcom.

 1. Dôležité povolenia

Pri niektorých pozemkoch si budete musieť vybaviť povolenie na osadenie pletiva. Uistite sa, či sa to týka aj vás a všetky povolenia si zabezpečte ešte pred nákupom.

 1. Starostlivosť o pletivo

Posledný krok, ktorý sa môže zdať každému ako samozrejmosť, je staranie sa o plotové pletivo. Dbajte hlavne na pravidelné čistenie a vydrží vám dlhé roky.

Komentovať