Boľavý chrbát záhradkára

vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac Iste už máte postrihaný vinič a zrejme aj stromky. Jar prišla takmer okamžite po jeseni a ani si nepamätám, či som toho roku videlo sneh, tak rýchlo zbehol z lúk a polí v okolí. Pekné počasie nás záhradkárov vyhnalo pripravovať políčka na siatie a sadenie o čosi skôr, ako po minulé roky. Jediné, čo ma trápi, či bude dostatok vody pre rastliny, keď nemáme snehovú prikrývku, ktorá by ju na políčkach zadržiavala a postupne uvoľňovala. A ešte boľavý chrbát.
Úroda sama nevyrastie, treba sa o to postarať. A hoci práca v záhrade môže byť relaxom pre každého, kto pracuje duševne a sedí v kancelárii, tak priveľa tej práce nám privodiť mozole na rukách a bolesti chrbta. A tak si po drine v záhrade, ktorú ale máme radi, ľahneme do postele a ráno sa budíme možno ešte viac dolámaní, ako sme si ľahli.

Na vine môže byť váš matrac, váš starý matrac. Len si spomeňte, kedy ste ho kupovali? Že spolu s manželskou posteľou? A to bolo asi dávno, však? Že my nemladneme, to je stará pravda. Ale týka sa aj vecí, ktoré používame. Nie len rýľ a motyka sa používaním opotrebuje a treba ju občas vymeniť. Aj matrac používaním starne a treba ho vymeniť. Matrace pre zdravý spánok sú dôležité. Čím sme starší, tým staršie sú aj naše kĺby a chrbtica, tým viacej vnímame nedokonalosti postele, na ktorej spíme a tým viacej nás ráno ten chrbát bolí. Ale zvaľovať na vek je alibistické. Prečo by ste mali trpieť, keď viete, že za to v skutočnosti nemôže vek váš, ale vek matraca? Vymeňte ho!

matrac

Keď si totiž vaše telo odpočinie na poriadnom matraci, bude vám lepšie slúžiť. Budete sa lepšie cítiť v práci a budete sa lepšie cítiť aj po práci v záhrade. A tá nám mm okrem úrody predsa prinášať aj radosť, nie?Jedna odpoveď to “Boľavý chrbát záhradkára”

  1. roxy píše:

    NA http://www.matrace-vegas.sk/ sme kupovali matrace a sme veľmi spokojný . Určite odporúčam , nebol problém ani s poradenstvom ani s dopravou . CHválim

Komentovať