Čo so zeminou po presádzaní

Čo so zeminou po presádzaní Izbové kvety treba z času na čas presadiť. Jednak koreňový systém kvetov sa zväčšuje a treba mu dopriať viacej miesta vo väčšom črepníku, jednak aj zem je „vyžitá“ a aj napriek častému hnojeniu už nedokáže poskytnúť rastline všetky potrebné živiny a bolo by dobré ju úplne vymeniť.

Pri presádzaní väčšieho množstva kvetov sa vám môže nahromadiť pekná kôpka starej zeminy. Čo s ňou? Vyhodiť ju do kontajnera by bolo nezmyslom. Aj keď je to vlastne použitá zemina a možno nie je úplne najkvalitnejšia pre izbové kvety v malých kvetináčoch, je ešte vždy dosť dobrá a v mnohých prípadoch kvalitnejšia, ako pôda v mnohých záhradách. Preto ju môžeme ešte použiť a je mnoho miest, kam sa ešte môže hodiť.
Kto nemá záhradku a býva v bytovke, pred ktorou sú kvetinové záhony, najlepšie urobí, keď osloví toho, kto sa o záhony pred panelákom stará. Vylepšenie pôdy pre kvety iste príde vhod. Vo vlastnej záhrade určite nájdete využitie staršej pôdy. Od uloženia do kompostoviska cez vlastné kvetinové záhony až po využitie pri sadení stromčekov.

Ak používate pri izbových kvetinách Aquaholder, bolo by škoda pôdu s jeho obsahom len tak vyhodiť. Výborne sa hodí napríklad pri vytváraní skalky. Alebo pri sadení viniča. Jemná pôda dobre preniká medzi korienky a zvyšky Aquaholderu pomôžu rastlinám lepšie sa uchytiť v zemi.

Kompostovisko máte určite plné lístia, nasekaných halúzok alebo iného organického odpadu zo záhrady. Prevrstviť to všetko dobrou zemou nie je na škodu. O to skôr budete môcť obsah kompostoviska použiť na zúrodnenie plôch záhrady.

kompost

 

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať