Hrušky toho roku nebudú

hrusky Príroda okolo nás sa prebúdza a každý záhradkár už netrpezlivo pozoruje, čo sa deje v jeho ovocnom a zeleninovom kráľovstve. Hoci na priesady je ešte priskoro, stromy a vinič si už pýtajú našu pozornosť. Mierne počasie dovolilo postrihať všetko hrozno a založiť tak novú úrodu. Keď sa ale pozerám na ovocné stromy, dôvodov na radosť veľa nemám. V halúzkach už pekne prúdi miazga, objavujú sa púčky budúcich listov a tiež aj kvetné púčky dávajú o sebe znať. Na všetkých stromoch v našej záhrade, okrem hrušiek.

Vyzerá to tak, že tento rok úroda hrušiek nebude. Stromy jednoducho nezakvitnú. A nie je to len pár stromov v našej záhrade. Zrejem sa jedná o celoplošnú „epidémiu“, pretože aj pohľad na stromy v záhradách susedov avizuje rovnaký problém. Stromy sú zdravé a živé, ale majú len púčky listov, kvetné u nich chýbajú.

hruška

Je to zrejme dôsledok vlaňajšej nadúrody hrušiek. Písal som o tom, koľko veľa sa ich urodilo a aký problém bol ich všetky uchovať na horšie časy. Stromy sa zrejme vysilili a teraz si vyberajú oddychový čas. No čo už, tak budeme jeden rok bez čerstvých hrušiek, ešte stále máme čo chrúmať z ich sušených zásob.

Našťastie iné stromy vyzerajú byť v poriadku a minimálne jabĺk si užijeme opäť dosýtosti. Pravda, ak zase nepríde nejaký ľadovec, lebo v poslednom čase sa ani na počasie nedá veľmi spoľahnúť. Snehu bolo toho roku málo, vlahy je v zemi nedostatok a ktovie, ako to bude s májovými dáždikmi. A hoci sme pridali k chatke ešte jednu nádrž na dažďovú vodu, ak nebude pršať, bude nám nanič.

A čo vaše hrušky, budú kvitnúť?


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Jedna odpoveď to “Hrušky toho roku nebudú”

  1. […] však robiť, ak svoju vlastnú záhradu nemáte alebo deti stihli všetko ovocie pojesť ešte čerstvé? Nič si z toho nerobte, aspoň máte […]

Komentovať