Aj vtáčikom v lete chýba voda

vtacik Aj vy ste si vydýchli, že skončili tropické dni a začalo normálne leto? Sem tam pod mrakom, občas dážď, chladivý vánok a slnko už tak nepripeká. Konečne sa nemusíme strachovať o zeleninu a kvety v záhrade a polievať ich každý deň, aby sme ich zachránili pred páliacim slnkom a mali niečo z tohoročnej úrody. Pri všetkej tej starostlivosti ste nezabudli na to, že nie len stromy, kríky a zelenina potrebuje vlahu, ale napiť potrebujú aj biologickí ochrancovia našej záhrady?
 

 
 
Veru tak. Ak v zime prikrmujete vtáčiky semenami rastlín alebo im kupujete lojové gule, aby si navykli na vašu záhradu a v lete v nej boli ako doma a vyzobali všetok hmyz a škodcov na stromoch, nepokazte si to v lete tým, že zabudnete na to, že aj vtáky môžu byť smädné. Keď chcete, aby sa vám starali o stromky a nemuseli ste na likvidáciu škodcov používať chemické postreky, starajte sa o vtáky aj v lete. BIO ovocie a zdravá zelenina pre vás a vašu rodinu za to iste stojí.

Postavte do záhrady nádobu s vodou, kde sa budú môcť vtáčiky napiť a vodu im pravidelne dolievajte. Nejde o veľké množstvo, skôr ide o to, aby bola voda čerstvá. Využiť môžete rôzne kúpené napájadlá alebo ich môžete jednoducho vytvoriť. Na malý stĺpik pripevnite misku s vodou, alebo nádobu s vodou položte na stolík či zábradlie záhradnej terasy. Využiť môžete staré porcelánové taniere, misky pod kvety alebo sa dajú kúpiť rôzne napájadlá pre vtáky.

napajadlo

Pri ich umiestňovaní dbajte na rovnaké zásady, ako pri umiestňovaní krmítok. Z jednej alebo dvoch strán by mali byť chránené proti vetru aj predátorom, na druhú stranu by mali umožňovať vtákom prehľad o situácii okolo a prípadnom nebezpečenstve. Ak sa v záhrade pohybujú mačky, napájadlo umiestnite tak, aby sa k nemu mačky nedostali a vtáky neohrozovali.

Ak očakávame od vtákov, že požieraním hmyzu a škodcov ošetria naše stromy a zachránia úrodu, musia sa v našej záhrade medzi stromami cítiť ako doma. A to nie len v zime, keď potrebujú potravu, ale aj v lete, keď im chýba voda.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať