Koľko kávy vypijeme v záhrade?

Káva je nie len chutný nápoj, ale aj možnosť vychutnať si krátku prestávku v práci. Či už pracujem na počítači alebo v záhrade. Nepijem ju preto, aby som nezaspal či získal viac sily a energie, prosto mi chutí. Aj priateľke. A tak si každý deň dáme trochu kávy aj v záhrade. Občas si ju uvaríme priamo v dome čerstvú, najčastejšie si ju nosíme v termoske, šetrí to čas 😉 A koľko kávy vlastne vypijeme v záhrade za jeden deň? Na jednoduchú otázku nie je možné tak jednoducho odpovedať. Prečo? Nie je totiž deň ako deň.

Jednak sa mení dĺžka dňa v závislosti od ročného obdobia, jednak my rozlišujeme dni pracovné a voľné. Stále totiž musíme chodiť do zamestnania a na záhradu máme čas cez týždeň len popoludní.

Letné dni sa končia až okolo deviatej. To už zapadá slnko za kopec a začína sa zmrákať. Aj tak je to päť hodín v záhrade a ani my nie sme otroci, dve kávové pauzy padnú vhod. Posedíme chvíľu pod slnečníkom, pokocháme sa svojou záhradou. Aj keď si tu radi dopestujeme ovocie a zeleninu, teda potraviny, predsa len tu oddychujeme.

Na jeseň už zostáva času na relax aj prácu menej. Tak poldruha hodiny, kým nám úradne nezmenia čas. Nebyť toho zamestnania, mohli by sme tu byť aj skôr 🙁 Lebo záhrada sa neriadi ústredným bruselským časom, ale Slnkom. No a v taký jesenný deň je aj jedna šálka kávy dosť. A čím je sychravejšie a chladnejšie, začíname mať čoraz viacej chuť na čaj, ako na kávu. Najmä cez víkendy, kedy tu trávime viac hodín. No a keď sa niečo musí stihnúť urobiť, tak to urobiť treba. Takže šálku kávy pre chuť, niekoľko šálok čaju pre zahriatie aj zdravie. Ale keď píšem „čaj“, tak nemyslím tú hnedú zmes namletých lístkov z Indie, ktorá zachránila Britov pred alkoholizmom. My pijeme doma aj v záhrade bylinkové čaje z vlastnej záhrady. Rôzne kombinácie majú blahodárny vplyv na naše telo, udržujú nás zdravých a v neposlednom rade nás to nič nestojí. Ako hovorí kamoš, peniaze na lúke nerastú, bylinky áno 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať