Hurá do záhrady výstava v Trenčíne

Hurá do záhrady je názov televízneho programu pre záhradkárov. Sledujeme ho prevážne cez internet, večer keď sa vrátime zo svojej záhrady. Nie všetko sa nám páči, ale vždy si vieme nájsť podnetnú a inšpirujúcu reportáž. Predsa len naša prírodná záhrada je vedená na báze permakultúry a to sa nezhoduje s komerčným pestovaním ovocia a zeleniny, ktorého produkty a ich reklama živí každý televízny program. No aj tak sme si povedali, že do Trenčína sa na jeseň pôjdeme pozrieť, pretože okrem sprievodného programu sme sa tešili aj na aktuánu ponuku ovocia, teda najmä sadeníc ovocných stromčekov a kríkov. U nás má miesto všetko, čo je jedlé, aj keď je to netradičné a exotické.
Z minulosti som na výstavy v Trenčíne (nie záhradkárske) nemal dobré spomienky. No na jar sme sa do Trenčína vybrali na skusy a výstava sa nám pozdávala rozsahom aj náplňou, tak sme sa rozhodli vyskúšať, aký bude prvý ročník televíznej výstavy.

Hurá do záhrady

Od nás je to tak tri hodiny cesty, tak sme vyrazili zavčasu, aby sme boli pred areálom pred deviatou, než sa to celé začne. Na naše prekvapenie sa nepakovalo vonku na lúke, ako na jar, ale zaviedli nás do areálu. Super, aspoň si budeme môcť bez problémov odniesť nákup alebo sa občerstviť. Cena parkovného tri eurá je nižšia, ako v Nitre a navyše v Trenčíne nebývajú také dopravné zápchy. Je to do nás ďalej, ale oveľa príjemnejšie.

Výstava Hurá do Záhrady

Aj keď na prvý pohľad stánkov na nádvorí výstaviska bolo málo, boli tu rôzne firmy a ponúkali rôzne rastliny. Od kvetov cez bylinky až po ovocné kríky a stromy. Aj nejaké košíky pletené a doplnky. Ako na dračku išli čučoriedky, hoci nechápem, ako ich môžu ľudia zas a zas kupovať po tom, čo im vyhynú pre nevhodnú pôdu. Keby radšej pestovali ovocie, ktorému sa v záhrade darí…

Hurá do záhrady Trenčín 2017

Obhliadku stánkov na nádvorí sme si rozdelili na dve časti, pretože sme sa chceli zúčastniť slávnostného otvorenia prvého ročníka výstavy Hurá do záhrady a hneď po ňom sme si vypočuli zaujímavú prednášku o vanilke od Pavla Chlouby. Parkoval naproti nám.

Pavel Chlouba

Po nej sme si pozreli expozíciu vo vnútri haly. Okrem záhradnej techniky rôznych výrobcov tu boli tiež vystavené pestovateľské úspechy záhradkárov v okolí.

Andrej Danek v Trenčíne

Vonku nás zaujal stánok z televízie známeho pestovateľa ovocia Andreja Daneka. Venuje sa najmä u nás netradičným, no chorobám a mrazu odolným druhom ovocia. Okrem toho, že sme u neho aj niečo nakúpili, zvrtla sa naša debata od pestovania kríkov a ovocia aj k webovým stránkam a internetovému marketingu. Dohodli sme si aj budúce stretnutia.

profesor Hričovský

Vrátili sme sa do sály sprievodného programu. Ja som prednášku o pestovaní hortenzií nestihol, debatoval som s Danekom. Ale nasledovnú s profesorom Hričovským o ovocných stromčekoch som už fotografoval. Na rozdiel od televíznych reportáži naživo pôsobí milým a veselým dojmom. Nie vždy si myslím, že Hričovský má pravdu, najmä jeho propagácia postrekov a nízkokmenných vrúbľovaných stromčekov sa mi nepáči, aj keď chápem komerčnú stránku jeho vystúpení a častú potrebu pestovateľov umiestniť ovocný stromček do miniatúrnej záhrady.

Trenčianska výstava Hurá do záhrady

Do Trenčína sme začiatkom septembra cestovali s očakávaním, ako to celé dopadne. Ale za seba môžem napísať, že som bol spokojný a celkom určite sa na záhradkárske výstavy do Trenčína na jar aj koncom leta pôjdeme znova pozrieť. V porovnaní s Agrokomplexom v Nitre sú to výstavy a podujatia skutočne pre záhradkárov. Darmo je v Nitre štvornásobná návštevnosť, keď je tam pre všetkých niečo a pre každého nič. V Trenčíne si každý záhradkár nájde to svoje a ostatní mu tu nezavadzajú. Ani pred stánkom ani za ním.

Myslím, že v Trenčíne tento rok založili novú tradíciu záhradkárskych výstav. Slováci už nemusia cestovať až do Olomouca na Floru, majú svoju výstavu neďaleko domova. A nemusia sa predierať dopravnou zápchou v Nitre. Takže už ostáva len dúfať, že organizátori po nasadení vysokej latky kvalitu výstav udržia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať