Netkaná textília – odkiaľ?

Netkaná textília je obľúbený materiál všetkých záhradkárov a pestovateľov. Ideálne sa hodí pod jahody, aby cez ňu neprerastala burina a jahody nehnili, výborná je pod skalku, aby medzi kameňmi nerástlo, čo nechceme. Môžeme ju dať do kvetináčov na oddelenie substrátu a drenážnej vrstvy, aby sme pri presádzaní nemuseli drenáž preplachovať. A tenkou netkanou textíliou môžeme na jar prikryť priesady a slabšie rastlinky, aby sme ich chránili pred prízemným mrazom.
Hrubú netkanú textíliu, najčastejšie čiernu, na zem, bežne dostať kúpiť v záhradkárskych potrebách v balíkoch s rôznou dĺžkou. Výborne sa s ňou pracuje s lámacím nožom, takže si odrežeme veľmi ľahko kus potrebnej dĺžky a zo zvyškov urobíme oddeľovač drenáže do truhlíkov a kvetináčov. Takýmto hrubým vrecom ale zakrývať ruže či petúnie by ale veľmi nešlo.

Z tenkej netkanej textílie sú vyrábané jednorázové plášte do priestorov, kde sa vyžaduje ochrana osôb alebo produkcie. Ak poznáte niekoho, kto v takej prevádzke pracuje, určite vám rád daruje pár takýchto použitých plášťov, ak nie sú hygienicky kontaminované. Plášť si nastriháte alebo narežete na potrebné kusy a môžete nimi prikryť svoje kvety. S výhodou využijete napríklad rukávy na úzke stonky.

A pokiaľ by vám textília pochybela a rýchlo potrebujete malý kúsok, bez problémov kúpite nový plášť v najbližšej lekárni.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať