Čo sme vlastne zasiali?

klicenie Jar je obdobím, kedy sadíme a sejeme rastliny, ktoré považujeme v našej záhradke za užitočné, ale aj tie, ktoré majú slúžiť len na okrasu. Mnohé z nich predtým, že pôjdu do pôdy, vysievame do truhlíkov, či výsevných misiek na substrát, aby po vzídení zo semiačka nabrali sily, kým ich vystavíme Prírode. No sú také, ktoré môžeme vysiať priamo na naše malé políčko. No budeme si aj o týždeň pamätať, čo sme kde vysiali?
Niekto zvykne na kraj záhonu, v ktorom skončili v zemi semiačka, umiestniť sáčok s obrázkom a nápisom s označením semien. Buď ho pripichne na krátku paličku alebo prisype kamienkom. No máte istotu, že takáto značka časom neuletí vo vetre alebo neskonči rukou vandala mimo záhon?

Oveľa lepšie je na kraj záhonu alebo do výsevného substrátu k truhlíku zapichnúť „lízatko“, úzky pásik z umelej hmoty, na ktorý napíšeme názov rastliny, ktorá by na tom mieste mala vzísť. Nápis by mal byť nezmývateľný, teda najlepšie je použiť atramentovú ceruzku alebo liehový fix, používaný na popisovanie CD s hudbou, filmami či vlastnými fotografiami.

oznacenie2

Takéto tenké označovacie pásiky dostať kúpiť aj v supermarketoch a predajniach pre záhradkárov. Často sú v sáčku nie len biele pásiky, ktoré sa ľahko vpichujú do zeme, ale býva pribalená aj krátka ceruzka, aby bolo balenie kompletné. Takže pri siatí stačí len vybrať biely pásik, ceruzkou napsíať názov odrody a zapichnúť do zeme hneď vedľa semien.

oznacenie1

Čo ale robiť, keď sa vám takéto pásiky minú alebo ich v obchodoch vo vašom okolí nemajú? Ja som tento problém vyriešil jednoducho. V najbližšom supermarkete som v oddelení domácich potrieb kúpil jednorazové plastové príborové nožíky a využil ich na označenie semien v pôde. Našťastie som nemusel kupovať celé sady príborov, lebo neviem, čo by som robil s toľkými vidličkami a lyžicami z plastu, ale nožíky sa výborne hodili na moje ciele. Na čepeľ som napísal názov odrody a rúčku zapichol do zeme.

Teraz viem, čo vzíde z tých malých zelených lístočkov, ktoré sa objavujú nad zemou a z čoho sa môžem tešiť, keď rastlinky zmocnejú a vyrastú.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať