Skontrolujte si svoje náradie a vybavenie

postrekovač Jar je obdobím intenzívnych prác na záhradkách. Po jesennej pauze sa záhradkári opäť púšťajú do práce a využívajú každú voľnú chvíľu, kedy je pekné počasie. A tí zamestnaní každý víkend. Než si však naplánujete, čo všetko v záhradke stihnete, mali by ste skontrolovať, v akom stave máte svoje záhradné náradie a vybavenie. A to ešte skôr, ako nastúpite na víkendové „nútené práce“. Aby sa vám nestalo, že časť plánovaných prác nestihnete. Jednoducho pre zlý stav vášho záhradníckeho vybavenia po zimnej prestávke.

Aby sa vám nestalo, ako mne, že pri pokuse urobiť predjarný postrek proti škodcom na ovocných stromoch zistíte, že plastová trubka na postrekovači jednoducho praskla. Na jeseň bola v poriadku, na jar je na jej povrchu malá prasklina a po natlakovaní postrekovača a stlačení spúšte uniká časť kvapaliny prasklinou na boku trubky a cez postrekovaciu trysku vám postrek jednoducho slabo rosí. Nie len, že prakticky nič nepostriekate, ale aj vám uniká roztok, ktorý ste museli v obchode zaplatiť.

V tom momente som to vyriešil provizórnou opravou pomocou lepiacej pásky v technickej prvej pomoci, ktorá je stále na záhrade. Po víkende som však musel zájsť do predajne a kúpiť novú trubku na postrekovač za takemr desať eur. A pritom tento postrekovač má niečo vyše dvoch rokov. Márne spomínam na starý, ktorý vydržal desať rokov dobre slúžiť.

Môj otec používal starý plechový postrekovač, zakončený poldruhametrovými mosadznými rúrkami so závitovými koncovkami. Tie sa občas zohli, no nikdy nepraskli. A keď bola tá rúrka dlhá, jednoducho sme ju pílou skrátili, klampiarskou pájkovačkou sme koncovku odcínovali a pricínovali na nový skrátený kus postrekovacej rúrky. Ak ma pamäť neklame, ešte mám dve nové odložené v garáži. Škoda len, že na tých nových plastových je iný rozmer závitu. Ale ak si nájdem trochu času, vyrobím kovovú redukciu a vykašlem sa na tie plastové nezmysly, čo nič nevydržia.

postrekovač

A sa chystáte do záhrady, mali by ste si pár dní predtým nájsť hodinku času a skontrolovať, v akom stave je vaše náradie a vybavenie, Či náhodou cez zimu neprišlo k újme. Aby ste potom nemali pokazený víkend, že máte čas, máte počasie, ale nemáte čím pracovať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať