Prečo dedinčania kupujú sáčkové čaje ?

To som sa pýtal sám seba, keď som bol na návšteve u rodiny, bývajúcej kúsok od našej záhrady. Pozvali nás na kus reči, zrejme boli aj trochu zvedaví, ako sa nám v ich dedine páči a ako sa nám v záhrade darí. A na otázku, aký čaj si dáme, sme obaja s priateľkou odpovedali, že bylinkový. V chladnom dni zahreje a aj povzbudí telo, zaženie problémy. Liečivá sila rastlín je známa už tisícročia, tak prečo sa im brániť. Ale na výber sme dostali tri škatuľky sáčkového čaju, kúpeného v meste. Prečo ma to prekvapilo?

Pretože minulé leto, keď bola táto rodina na návšteve našej novej záhrady, sme im pri prechádzke po nej vysvetľovali, prečo nie je tráva pokosená na celej ploche, ale sú vynechané miesta, kde rastie veľká tráva a kvitnú lúčne kvety a byliny. Vysvetlili sme im, že časť rozkvitnutej plochy je tu ponechaná pre opeľovače, včely aj čmeliaky, časť preto, že sú to liečivé byliny, ktoré zbierame a sušíme, aby sme si z nich varili rôzne bylinkové čaje.

kosenie lúky

A krátko na to sme aj v ich záhrade im ukázali, kde rastú ich liečivé rastliny, ktoré časti sa zbierajú a používajú na bylinkové čaje. A na aké neduhy sa dajú používať podľa dlhoročných skúseností. Takže sme boli vlastne aj zvedaví, čo si nazbierali a ako im chutí.

V podstate sme sa medzi rečou v náznakoch dozvedeli, že nie sú na to odkázaní piť odvary z burín zo záhrady, že manžel zarába dosť na to, aby si mohli kúpiť skutočný čaj v obchode. A ani nie je drahý a už je naporcovaný v sáčkoch.

bylinkový čaj

Ťažko nám to bolo komentovať. Čaj síce stojí pár centov, ale centy nerastú v záhrade, treba ich zarobiť. Ale „burina“ ako to oni nazvali, tá rastie aj sama a nič to nestojí. Len trochu času na zbieranie a sušenie. Potom už môžu piť čaje s rôznou chuťou. Skutočnou chuťou, nie nejakou príchuťou. Ušetrené peniaze by potom pomohli využiť na niečo prínosnejšie.

Zrejme ich to netrápi. Možnosť piť sáčkovaný čaj zrejme predstavuje vyšší level komfortu, ako nejaká burina z lúky zaliata horúcou vodou. Však lieky si môžu kúpiť v lekárni, majú na to.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať