Popoludňajšia smena

zahradkari Celý týždeň chodiť do práce a v sobotu ráno nastúpiť do záhrady a porobiť všetko, čo na jar treba, to je dosť náročné. A v prípade, že zakladáte novú záhradu, odstraňujete burinu na zanedbanom pozemku a chystáte sa na založenie novej záhrady, tak je to doslova o držku. Svalovica a únava, kedy sa vám nechce ani pohnúť ani v práci v pondelok, je na spadnutie. Preto som si povedal, že na to pôjdem, ako na všetko vo svojom živote, inak. Začnem hlavou.
Musím brať do úvahy svoj vek, zdravotný stav aj to, že po zime na tom nie som s kondíciou práve najlepšie,. Veď aj vlani som na bicykli najazdil slabých 700 kilometrov. Takže po týždni lehára v kancelárii odmakať celú sobotu a nedeľu v záhrade zaváňa problémami a ku koncu aj mizerným výkonom. Ale rozdeliť si sobotu na dve polovičky a okolo poludnia ležať pred telkou tiež nie je dobrý nápad.

zahradnik

Mal som lepší. Po skončení práce v kancelárii zabehneme do záhrady a do zotmenia niečo spravíme. Vyberieme si jeden alebo dva dni v týždni, kedy je pekné počasie, a urobíme niečo málo, ale predsa. Ráno si do auta hodím tašku s oblečením na prezlečenie, po práci na seba hodíme pracovné veci, sadneme do auta o pár minút už sme na záhrade. Keď nie je zamračené, máme čas do pol šiestej v polovici februára a stále bude viac a viac vidno.

Veľkou výhodou je to, že sa za poldruha hodiny ani veľmi nestačíme unaviť, aby nás bolelo celé telo, takže aj na druhý deň sme stále fit. No po dvoch takých popoludňajších smenách v záhrade vo dvojici je predsa len niečo za nami vidieť a na sobotu alebo nedeľu nám toho už veľa neostane. A postupným zaťažovaním našich telesných schránok získavame aj lepšiu kondíciu. Vždy lepšie, ako sa po týždni strhať drinou na pozemku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


2 komentáre to “Popoludňajšia smena”

  1. Zelka píše:

    paci sa mi Vasa filozofia a zdielam rovnako – den je potom dlhsi a zazitkvejsi.
    prajem vela sil na udrzanie zdravia vlastného a aj Vaesj novej zahradke

    • admin píše:

      Ďakujem. Aj tento rok sa chystáme na podobný začiatok jari. Hoci už nás nečaká toľko prvotnej práce, ako pri zakladaní záhrady na zelenej lúke, vždy sa nájde niečo, čo sa urobiť musí alebo by sa mohlo. A okrem iného, v našej záhrade je dobre 😉

Komentovať