S foťákom treba zaobchádzať opatrne

Presvedčil som sa o tom nedávno.Hoci dnešné moderné digitálne kompaktné fotoaparáty nie sú jemné mechanické zariadenia, ako boli staré fotoaparáty na kinofilm, neznamená to, že nie sú citlivé na to, ako s nimi zaobchádzame. A tak som popri práci v záhrade a dielni o jeden digitál prišiel.
Prakticky všetko, čo som robil, som aj fotografoval. Jednak pre svoj súkromný archív, v ktorom dokumentujem svoju prácu a postupy, ale aj pre možnosť obohatiť články na webe sprievodnými fotografiami. Takže po príchode do záhrady som malý fotoaparát vybral z puzdra, vložil do vrecka na montérkach a vždy, keď som potreboval, som ho vybral z vrecka, urobil pár fotografií a po vypnutí som ho vložil zase do vrecka.

Raz som po návrate domov pri prezeraní fotiek našiel na nich niekoľko tmavých zrniečok, zle zaostrených. Lepšou kontrolou fotiek a následnou sériou skúšobných snímkov aj kontrolou fotoaparátu som objavil na LCD kompaktu tie isté tmavé zrniečka. Nakoniec som zistil, že sa mi do vnútra foťáku dostal prach, ktorý kazí všetky fotky. Pokúšal som sa podľa návodu na internete foťák rozobrať a vyčistiť, ale márne. Nakoniec som foťák musel vyradiť z používania a zaobstarať si iný.

Foťáku sa stalo osudným moje správanie sa, kedy som ho odkladal do vrecka na nohaviciach. A vo vrecku som tiež našiel dosť prachu z dreva, z ktorého robím rôzne konštrukcie v záhrade. Pravidelné čistenie nohavíc aj vrecka nestačilo, foťák si to odskákal. Nový foťák už poctivo odkladám do jeho puzdra a až potom do vrecka. Predsa len sa mi nechce každé dva roky kupovať nový fotoaparát.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať