Úprava konvy na vodu

konvy Keď musíte v lete poliať zopár rastlín v záhrade, tak vám je v podstate jedno, čím to robíte. Kúpite si konvu na polievanie a napustíte ju vodou. No vo veľkej záhrade už začína byť každá drobnosť dôležitá, lebo v súčte to môže znamenať veľký rozdiel v prácnosti aj efektívnosti. Preto som na žiadosť priateľky upravil klasickú plastovú polievaciu kupu tak, aby práca s ňou bola čo najjednoduchšia. Nemá to však nič spoločné s ilustračným obrázkom hneď vedľa. Nezaviedol som nijaké pôžičovné.
Na jar sme zasadili veľa stromčekov a kríkov a bolo ich treba často polievať. A teda sme sa v novej záhrade nachodili. Nikomu sa nechce chodiť zbytočne a tak využívame kupu naplno. Teda v desaťlitrovej konve sme nosili desať litrov vody. A tá občas vyšplechla na nohu. A hodinu chodiť po záhrade s mokrou nohavicou nie je príjemné.

Riešenie je prekvapivo jednoduché. Namiesto desaťlitrovej konvy sme si v kúpili štrnásťlitrovú a plníme ju len desiatimi litrami. Teda seba nepreťažujeme, ale keď sa v konve voda prelieva z boka na bok, nevyšplechne von.

konva

A aby sa nám do nej voda ľahko napúšťala a pri tom nešpliechala všade po okolí, zväčšil som nalievací otvor na vrchu konvy. Obyčajným lámacím nožíkom som ho vyrezal viac dopredu. Pritom som ale zachoval dostatočnú vzdialenosť od bočnej steny, aby som príliš nezmenil pevnosť konvy.

Teraz sa nám rýchlejšie a ľahšie naplní polievacia konva z nádrže na vodu bez špliechania vody po okolí tak isto bez špliechania ju prenesieme k stromom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať