Prvý májový prízemný mráz

listy Na túto a nasledujúcu noc boli na Slovensku v rámci predpovede počasia hlásené teploty okolo nuly. Čo môže na mnohých miestach znamenať aj prízemný mráz. Najmä v dolinách. Teda po pár naozaj teplých jarných dňoch, kedy vyrašili zasiate rastlinky zo zeme a kedy sme presadili priesady paprík a paradajok do záhrady, riadnu pohromu. Neostali pred touto hrozbou uchránené ani balkónové jahody či kvety v truhlíkoch. Tak ako ste dopadli túto noc vy? Bol u vás mráz a ako to zvládli tie vaše papriky či petúnie?

U nás to vyzerá po prvej chladnej noci, že teploty síce klesla, ale nie až na nulu, tak prízemný mráz sa nekonal a na balkóne sa tiež nič závratné nestalo. Samozrejme, že najcitlivejšie rastlinky sme dali na noc radšej do izby.

Netkaná textília chráni pred mrazom

Elegantným riešením, ako uchrániť rastlinky v truhlíkoch na balkónoch, ale najmä mladé priesady v záhrade, je prikryť ich netkanou textíliou. Už sme o nej písali, aj o tom, kde ju jednoducho a lacno získať.

trava

Teraz zrejme nehrozí, že všetko zamrzne ako tráva na tejto fotke, ale nenechajte nič na náhodu a radšej svoje mladé rastliny na záhonoch prikryte na noc netkanou textíliou. Či už kvety alebo zeleninu. Tá ich ochráni pred miernym mrazíkom a neprídete tak o to, čo ste od semienok toľko piplali.

A keď prejdú tieto mrazivé dni, neostáva nám len dúfať, že aj naďalej bude občas pršať, aby sa všetkému zelenému dostalo dosť vlahy.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať