Svetový deň vody

Každý záhradkár si uvedomuje dôležitosť vody. Voda doslova predstavuje život a bez nej nič v záhrade nenarastie. Vodu prináša dážď, vodu čerpáme zo studní. Viete ale, akou vodou polievate svoju záhradu? Pri príležitosti Svetového dňa vody si môžete nechať vodu skontrolovať. Dať si urobiť rozbor vody môžete aj inokedy, ale koncom marca je to zadarmo. Len to musíte správne vystihnúť.

 

 

Deň vody pripadá na 22. marca a pri tej príležitosti pracoviská Regionálneho úradu verejného zdravotnícka (tzv. Hygiena) a niektoré prevádzky vodárenských spoločností ponúkajú rozbory vody zadarmo. Stačí priniesť asi liter vody v čistej plastovej fľaši.

Lenže vo štvrtok 22. marca 2018 prídete nadarmo. Aspoň minulý rok to tak bolo, že v nestránkový deň, na kedy pripadal sviatok, vodu neprijímali, ani sa s ľudmi nebavili. Vzorky vody na rozor bolo potrebné priniesť cez stránkový deň predchádzajúci Svetovému dňu vody. Ešte, že máme internet a dalo sa to zistiť, pravda ak ste si vopred zisťovali podmienky rozboru.

Keď vás možnosť nechať si spraviť bezplatný rozbor vašej vody zo studne, potoka či vodovodu zaujala, nemali by ste povoliť v pozornosti. Hygiena robila rozbor len na prítomnosť dusitanov a dusičnanov (zvyšky poľnohospodárskej chémie), naša vodáreň len dusičnany (vyhodené peniaze za 80 km na benzín). Iné látky len za peniaze a mikrobiológiu za ešte väčšie peniaze, keď si sami odoberú vzorky.

Z tohto pohľadu mi celá vlaňajšia „hystéria“ okolo bezplatných rozborov vody prišla ako úplne zbytočná. Na otestovanie vody, ktorú používate na zavlažovanie záhonov je to zbytočné, na otestovanie pitnej vody tiež, lebo je to nedostatočné. Príde mi to ako symbolické a lacné gesto, akože robíme niečo pre ľudí.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať