Rajčiny dolu hlavou už nevysadíme

Minulý rok sme zaregistrovali masívnu reklamu na pestovateľský vak pre závesné paradajky. Na jednej strane sme za každý experiment, ktorý môže uľahčiť alebo zlepšiť život záhradkára, na druhej strane sme skeptickí, ak ide vyslovene o nezmysel a marketingové žvásty. Tak sme si objednali zvýhodnené balenie troch závesných vakov na pestovanie paradajok s tým, že to vyskúšame. Samozrejme, že sme sadenie a pestovanie paradajok dolu hlavou dokumentovali a písali o tom aj na tomto webe. Závesný vak na rajčiny si všimli aj naši susedia v záhrade. Od nich aj od ostatných známych, ktorým sme o experimentálnom pestovaní závesných paradajok povedali, sa pýtajú, či aj tento rok budeme paradajky dole hlavou pestovať v našej záhrade.
Máme ešte dva nepoužité zabalené závesné vaky a zrejme na regáli aj ostanú, ak si ich niekto nevypýta alebo pre ne nenájdeme iné zmysluplné využitie. Hlavný dôvod je ten, že úroda paradajok v závesnom vaku bola mizerná. Sadenice z rovnakého výsevu na vyvýšenom záhone rodili násobne viac, ako v závesnom vaku. Paradajka dolu hlavou márne bojovala s Prírodou aj gravitáciou, čo skončilo poškodením samotnej rastliny.

pretočená paradajka

Jednoducho je prirodzené, že korene rastú smerom dole a stonky smerom hore. A nič na tom nezmení ani masívna reklama Tomato Garden alebo akejkoľvek inej firmy. Ešte aj keby ste zasadili veľkú rastlinu do tohto vaku, tak sa časom jednotlivé konáriky stočia smerom nahor. A ťažké plody ich opäť polámu.

Paradajky aj iná zelenina jednoducho patria do kvetináčov a truhlíkov, ak ich pestujete na balkóne, alebo do záhonov s príslušnými oporami. Potom sa dočkáte aj slušnej úrody. A nemusíte zo zeminy odstraňovať plastové zvyšky rozpadávajúceho sa závesného vaku. Raz nám úplne stačilo a druhý krát nebudeme pestovať paradajky dolu hlavou v závesnom vaku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať