Najlepšie financovanie novej záhrady

O snahe získať novú záhradu pre permakultúrne pestovanie som písal nedávno. V okolí je niekoľko vhodných lokalít, preto som začal riešiť otázku financovania nákupu novej záhrady. Pretože v zásade mám dve možnosti. Buď kúpiť za hotovosť záhradu, ale budem mať problém investovať do jej zlepšenia, alebo si nechať hotovosť na nákup vybavenia a opravy a potom potrebujem na zaplatenie kúpnej ceny pozemku dobrý úver. Je to dôležitá otázka.
Určite budeme chcieť na pozemku vysadiť nové stromy. Pre ich ochranu pred vysokou zverou bude treba postaviť alebo opraviť plot. Určite budeme budovať vyvýšené záhony a na ne treba nejaké drevo na ohradu aj drevo do základu, ak nebudú na pozemku staré stromy, budeme musieť kúpiť palivové drevo. Určite budeme potrebovať novú kosačku a nejaké akumulátorové náradie na opravy alebo budovanie vyvýšených záhonov, kadibudky, altánku pre oddych. Uvažujeme aj o malom skleníku na zeleninu a bolo by super mať na záhrade malý grilovací krb. To všetko stojí peniaze.

Preto sa stále viac a viac prikláňam k názoru financovať nákup záhrady na hypotéku a využiť hotovosť práve na nákup materiálu, náradia a pomôcok. Tým pádom môžem mať prvotné opravy a úpravy pozemku k svojmu obrazu rýchlo hotové a o to skôr potom môžem využívať záhradu na oddych.

Ono sa to nezdá, ale keď som si začal spisovať, čo všetko by som chcel do záhrady kúpiť a koľko by to stálo, sumy naskakovali jedna radosť! Štiepkovač, motorová píla, krovinorez, motúčko, metre a metre pletiva, kubíky reziva…

Je toho dosť. Preto mi príde hypotéka ako rozumný spôsob financovania nákupu záhrady a z hotovosti platiť priebežné výdavky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať