Visací zámok potrebuje ochranu

Zámky sú zariadenia, ktoré nám pomáhajú chrániť naše súkromie a majetok pred takými, ktorí si chcú žiť rovnako ako my, ale bez práce, ktorú sme vykonali. Ale aj zámky potrebujú ochranu od nás. Najmä v zimnom období. Voda z dažďa alebo snehu dokáže narobiť peknú neplechu, najmä keď sa pridá mráz. Zamrznutý zámok potom dokonale ochráni náš majetok aj pred nami samými. Aby sme tomu predišli, zámok od brány na hornom konci záhrady dostal kryt proti dažďu.

Najjednoduchším riešením suchého visacieho zámku je zabaliť ho do igelitového sáčka a uviazať vrch drôtom alebo natiahnuť gumičku. Funguje to dobre, zámok je v suchu, len nesmiete chcieť ten zámok odomkýnať častejšie, ako dva razy do roka. Potom je už manipulácia so sáčkom otravná.

Hľadal som praktickejšie riešenie, ktoré by zabránilo vode natiecť do zámku na reťazi, ktorou poisťujeme na zimu zatváranie hornej brány. Občas totiž zem viac namokne alebo viacej vyschne a aj keď sú krajné stĺpy brány 90 cm hlboko v zemi, občas sa proti sebe pohnú. Musím doštelovávať zamkýnanie brány. A aj tak sa nám raz v lete úplne otvorila o pár hodín skôr, ako sme do záhrady prišli. V zime by to bola katastrofálna pozvánka pre srny a jelene, aby si pochutnali na našich ovocných stromčekoch.

Keďže rád využívam materiály, ktoré už doslúžili svojmu pôvodnému účelu a sú vlastne odpadom, aj tento raz som využil obal od sprchového gélu. Teda jeho vrch. Odrezal som čiapočku, vyvŕtal dve diery priemeru 10 mm a narezal bok. Potom už iba stačilo nasadiť na zámok a zamknúť. Visací zámok dostal peknú recyklovanú sukničku a voda už neprší priamo na zámok, ale odteká bokom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať