Dokonalé letné sedenie

Hľadáte ten správny typ sedenia na vašu letnú terasu? Možností máte skutočne veľa. Od jednoduchých plastových stoličiek, cez drevené pivné sety až po moderné ratanové alebo kovové sedenie.

Pri výbere záhradného nábytku treba pozerať na to na aký účel je určený. Prvoradé je, či ho chcete mať umiestnený pod strechou v alebo na otvorenom priestore. Tiež aj to či ho budete chcieť na zimu presúvať skladovať niekde v garáži.
Každý drevený záhradný nábytok vplyvom počasia pracuje. Sú rôzne materiály ako smrek, borovica, teak a iné. A tiež aj rôzne povrchové úpravy.

Plastový nábytok odoláva dažďu relatívne dobre. Avšak počas zimných mrazov je ho tiež lepšie schovať dnu.

Práve preto treba vyberať záhradný nábytok podľa váhy a skladovateľnosti. Úplne jednoduché sú plastové záhradné kreslá, ktoré sa dajú stohovať. Toto môžete doplniť o skladací stôl.

Ďalšou možnosťou sú tzv. pivné sety. Ich výhodou je jednoduché zloženie na absolútne plochý tvar. V lete máte pohodlné sedenie v altánku a zime ani neviete a máte to uskladnené v garáži.

zložený pivný set

Pokiaľ nemáte priestor na zimné skladovanie ale je váš záhradný nábytok počas zimy chránený zastreším, tak sa môžete rozhodnúť aj pre masívne pivné sety. Ich výhodou je dlhodobá robustnosť. Tieto zostavy sú obvykle vyrobené z hrubého smrekového dreva z povrchovou úpravou. Pokiaľ sú pod strecha vydržia skutočne veľmi veľa rokov. Nakoľko sú robustné sú aj ťažké a práve preto nie sú vhodné na časté presúvanie alebo sťahovanie. Tento druh sedenia je ideálne mať dlhodobo umiestnený na jednom mieste.

Ďalšou možnosťou je kovový záhradný nábytok, ktorý je veľmi trendy. Ten býva buď celokovový alebo doplnený o drevené alebo sklené dosky stola. Sedák na kreslách býva obvykle kovový alebo plastový. Tento druh nábytku je veľmi štýlový a dotvára ideálny štýl.

Posledné roky je na vrchole nábytok z umelého ratanu a nábytok z exotických drevín. Týmto produktom posledné roky zaplavili trh predovšetkým dovozcovia z Ázie.

Ďalšou kapitolou sú skladacie lehátka, ktoré sa znova dostávajú do módy. Tie sú buď masívne drevené, plastové alebo aj úplne klasické jednoduché látkové ako poznáme z čias socializmu.Komentovať