Sťahovanie nádrže na vodu

nadrze V našej novej záhrade sa postupne udomácňujeme a postupne prenášame všetko zo starej záhrady, čo chceme aj naďalej mať a používať. A tým nemyslím len stromy, ktoré „šli“ ako prvé a po nich aj ovocné kríky. Presťahovali sme aj kvety všetkých možných druhov a farieb a časť nábytku. Na sťahovanie využívame náš veľký kombík od Forda, ale občas si musím požičať aj vlečku za auto. A tak to bolo aj nedávno, keď sme sťahovali nádrž na vodu. Aj keď si myslím, že mám dosť veľké auto, niektoré veci sa mi do kufra, ale ani na strechu, jednoducho nezmestia.
Všetko som mal perfektne naplánované, ale ako to už býva vždy často, všetko bolo nakoniec inak. Vlečku som si zvykol požičať v jednej firme, kde pracujú moji kamoši, ale na plánovaný týždeň dovolenky mojej priateľky, ani na víkendy okolo tohto týždňa som sa k vlečke nedostal. Zmieril som sa s tým, že prevezieme v kufri kamene zo skalky, nejaké rastliny a dlažbu, ale nádrž na vodu ostane na svojom mieste. Bude to trvať o čosi dlhšie, ale máme na to týždeň, kedy nejdeme do práce, tak sa otočíme viackrát, veď to nie je ani desať kilometrov.

Na tento dovolenkový týždeň sme organizovali aj návštevu svokrovcov, aby nás „skontrolovali“ čo sme za posledné týždne v záhrade urobili nového. Svokor sa ponúkol, že dovezie svoju vlečku, aby som mohol všetko previesť.

A tak sme sa stretli v utorok ráno pred bránou starej záhrady, ja som napojil jeho vlečku za moje silnejšie auto, nacúval s ňou až ku chodníku ku chatke a začali sme s prevozom. Najprv sme od chatky preniesli plastovú kubíkovú nádrž na palete aj dve drevené palety, na ktorých stála. Dobre sme to všetko k vlečke upevnili a prázdny priestor na vlečke aj v kufri naložili skalami. O pár minút už sme stáli vo dvore novej záhrady.

Vybral som z domu Motúčko, naložili sme nádrž naň a pohodlne ju odviezli na miesto určenia. Je to určite ľahšie, ako ju niesť takmer sto metrov v rukách. Najprv som ale položil dve palety spod nádrže na spodnú plastovú paletu na upravenom základe a na ne dve menšie palety, ktoré som mal na tento účel pripravené v dome. Nakoniec šla na vrch nádrž. Teraz je vypúšťací ventil v pohodlnej výške, otvára sa bez potreby zohýnať sa.

nadrz

Na druhý deň som k nádrži pripevnil plastové kolená a hadice vo veku. Jedna slúži na napúšťanie hadicou od ponorného čerpadla v studni. Druhá je prepad z uzatvorenej nádrže. Na výpustnom ventile je hadica, ktorá usmerňuje vodu do polievacej kupy alebo cez rýchlospojku umožňuje napojiť krátku hadicu a samospádom polievať blízky vyvýšený záhon.

V starej záhrade sme túto nádrž kúpili ako záložnú, kedy sa nám na jar hromadila dažďová voda zo strechy chatky v starej železnej nádrži a pretekala a potom v lete nám chýbala voda. Pretože veľa stromov a kríkov sme zo záhrady previezli a zeleninu tam už nepestujeme, potreba vody prudko poklesla.

V novej záhrade polievame vodu zo studne, ale nie studenou cez hadicu. Nechceme spôsobovať rastlinám teplotný šok. Preto vodu načerpám do nádrže a používame na polievanie až druhý deň. Celkovú spotrebu vody nám tiež pomáha znižovať mulčovanie rastlín slamou alebo senom, ktoré susedia po skosení pália…

Nádrž je na mieste, armatúry a hadice namontované. Jedno naplnenie nám vystačí na dva až tri dni polievania, takže nemusím dávať čerpadlo do studne každý deň. A studňa má dostatočnú kapacitu, aby som prázdnu nádrž naplnil na jeden krát.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať